ZAMANI BİRİKTİRMEK MÜMKÜN MÜ?


Keşke olsaydı. Bildiğim bir yöntemi yok. Yine de bu yazıda düşüncelerimi paylaşmak istedim. Siz de kendi düşüncelerinizi yorum olarak ilave edebilirsiniz. Bakalım neler çıkacak ortaya?

Zamanı biriktirmek dediğimizde benim aklıma iki şey geliyor, bir tanesi güzel anılar biriktirmek, diğeri ise güzel insanlar biriktirmek.

Güzel anılar biriktirmek için hayatı biraz farkındalıkla yaşamak gerekiyor. Ben genellikle günlüğüme not alırım, bu farkındalığımı artırır.

Bugünün en güzel anı hangisiydi? Bugün diğer günlerden farklı ne yaptım? Bugün nasıl bir katkı sağladım? Bu sorulara cevap ararım, verdiğim cevaplar beni tatmin ediyorsa o gün güzel geçmiştir, ben zamanı biriktirmişimdir bir anlamda, belki hafızamda belki kalbimde, ama mutlaka bir izi kalmıştır.

Diğer boyutu ise güzel insanlar biriktirmek. Zaman gelip geçiyor ama arkadaşlıklar, dostluklar kalıcı. Bu nedenle insan ilişkilerine özel bir önem vermek gerekiyor.

Sık sık arayıp sorarım, her gün bir kişi ile uzun sohbet etmeye çalışırım, danışanlarımı da ararım, şaşırırlar bazen, a siz tatilde değil misiniz derler, yaşam insanlarla güzel, birbirimizi biriktirelim.

Öyle ya da böyle geçiyor zaman, geriye kalan güzel anılar olsun sadece istiyoruz elbette. Neye odaklanırsak onu daha fazla yaşıyoruz. Biliyorum hayat dikensiz gül bahçesi değil, bir paket olarak geliyor, içinde her şey var. Biz yine de güzelliklere daha fazla odaklanmaya çalışalım.

Bunun için yaşadığımız anların kıymetini bilelim, güzel anılar ve güzel insanlar biriktirelim.

Sevgi ile kalın.

Not: Yarına Notlar isimli üçüncü kitabıma tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.