Resmi Facebook Sayfam ve Instagram hesabımın yanı sıra bir Youtube kanalım da var. Uzun bir süredir aktif olarak kullanmıyordum açıkçası. Yılbaşında yazılarımın bir bölümünü güzel manzaralar eşliğinde seslendirmeye başlamıştım; güzel geri dönüşler oldu genel olarak, diğer yandan yaz aylarında buna ara verdim. Farklı bir şeyler yapmayı düşünüyordum ama tam olarak ne olduğunu da bilmiyordum açıkçası.

Geçenlerde kişisel gelişim konularını yakından takip eden dostum Umay ile sohbet ederken Youtube için kısa videolar çekme fikri gündeme geldi ve ben de bunun iyi bir fikir olduğunu düşündüğüm için kabul ettim. Bugün ilk videolarımızı çektik, haftada iki adet yayınlamayı düşünüyoruz Youtube Kanalımızda, aldığımız geri dönüşlere göre konularda ya da yöntemde değişiklikler yapabiliriz. Yılbaşına kadar sürdürmeyi planlıyoruz en azından. Sizler de aklınıza takılan konuları, işlenmesini istediğiniz başlıkları videoların altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Videolarımız benim kendi adımı taşıyan Mert Cuhadaroglu isimli kanalımda yayımlanacak ve programın genel ismi “Umay’ın Aklına Takılanlar.” Umay bu videolar için etraflıca bir gözlem yaptı; TVde, sosyal medyada insanların konuştuğu konuları, arkadaşlarıyla olan derin sohbetlerin konularını, son dönemin popüler kitaplarının ana konularını dikkate alarak bir liste hazırladı.

Kendimizi tanımak, mükemmeliyetçilik, ertelemek, motivasyon, başarı, ilişkiler gibi pek çok farklı konu başlığı ortaya çıktı. Bu konuları ele alacağız öncelikli olarak. Ama daha önce belirtmiş olduğum gibi sizlerin düşünceleri ve istekleri bizim için ön planda, bu nedenle istediğiniz konuları bize iletebilirsiniz.

Ben bu videolarla eş zamanlı olarak bu konuları içeren yazılar da yayınlayacağım sosyal medyada ve web sitemde. Daha ilerde ise bu konuları içeren bir kitap yayınlayabilirim.

Sizden ricam Youtube Kanalıma üye olarak videoları izlemeniz gerek izlenimlerinizi gerekse istediğiniz konuları benimle paylaşmanız.

Sevgi ile kalın.