YOLDA BULDUĞUNUZ 50 TL İLE NE YAPARSINIZ?

YOLDA BULDUĞUNUZ 50 TL İLE NE YAPARSINIZ?

Issız sayılabilecek bir yerde yürüyorsunuz; burası bir park olabilir, sahil kenarı olabilir, önemli değil, yere düşmüş 50 TL gördünüz, eğilip yerden aldınız, çevrede parayı düşürmüş olabilecek kimse yok, biraz beklediniz, kimse gelmedi, parayı emanet edebileceğiniz kimse de yok. Şimdi bu para ile ne yaparsınız, düşünün bakalım, vereceğiniz cevaplar sizinle ve hayatınızla ilgili olarak bazı ipuçlarına ulaşmanızı sağlayabilir.

Zaten paraya çok ihtiyacım vardı, harika oldu diyerek cüzdana yerleştirip zorunlu giderleriniz için kullandıysanız maddi durumunuzu düzeltmek için bazı tedbirler almanın zamanı gelmiş demektir.

Haydan gelen huya gider diyerek eğlence için harcadıysanız tasarrufa fazla önem vermeyen, olabildiğince anın tadını çıkarmaya çalışan birisi olabilirsiniz.

Aileniz için harcamayı seçtiyseniz kendinizden çok onları düşünüyor olabilirsiniz.

Yardım amacıyla kullandıysanız bir yardımın ulaştırılmasında aracı görevi görmüş olabilirsiniz.

Cevabınızı ve analizinizi merak ediyorum. Rakamı biraz büyültürsek örneğin 200 TL yaparsak durumda bir değişiklik olur mu?

Birden fazla şey yapacak olsanız neler yapmayı tercih ederdiniz, parayı nasıl bölüştürürdünüz bu değişik aktiviteler arasında?

Para ile olan ilişkimiz çoğu zaman hayat ile olan ilişkimizi belirler, bu nedenle para ile olan ilişkinize bakarak hayat ile olan ilişkinizi görebilirsiniz. Hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler var ise para ile ola ilişkinizi değiştirerek onları da yoluna koyabilirsiniz.

Sevgi ile kalın.

 

Paylaş