YENİDEN BAŞLAMAK


Yeni bir sayfa açmak; söylendiği kadar kolay yapılmadığının farkındayım. Kendi hayatımdan biliyorum, danışanlarımın yaşadıklarından biliyorum. Diğer yandan; bildiğim başka bir şey daha var: Her gün yeni bir hayat ve hayat bize her gün yeni fırsatlar sunuyor. Bunun farkına ne ölçüde varabildiğimiz bazen yaşam kalitemizi belirliyor.

Gelin bugün yeni bir sayfa açın, başlamak istediğiniz şeylere başlamak için daha uygun bir zaman yok. Daha mutlu olacağınız bir hayatın kapısını aralamak mümkün, bunun için yılbaşını ya da doğum gününüzü beklemekten vazgeçin.

Kontrolü elinize alın öncelikle; yaşamınızın lideri olun. Danışanlarıma zaman zaman hatırlatırım, ben sadece rehberlik yapabilirim, hayatınıza liderlik edecek olan sizsiniz. O halde bir lider gibi davranmaya başlamak ilk adım olabilir. Kendinizi suçlamayı bırakın ve sorumluluğu alın, ikisi arasındaki farkı kavramak harika bir başlangıç olabilir her zaman.

Çaresizlik, ümitsizlik ve bunları besleyen şikayet etme huyundan hemen bu yazıyı okur okumaz vazgeçin. Dikkatimizi verdiğimiz şeyleri çoğaltma potansiyeline sahip enerjisel varlıklarız. O halde dikkatimizi neye vereceğimizi seçmek en önemli seçimlerimizden birisidir. Yeni sayfanızda, dikkatinizi güzel şeylere vermeye çalışın olabildiğince. Bol bol şükredin. Hayatınızdaki bolluk ve bereket belli bir süreç içinde artacaktır.

Zamanınızı ve enerjinizi dikkatli ve verimli kullanın. Diğer insanları değiştirmeye çalışarak, ikna etmeye çalışarak zaman kaybetmeyin. Kendi mutluluk yolculuğunuza çıkın, bırakın isteyen sizi takip etsin.

Sihirli bir yöntem bilmiyorum, herkesin mucizesi kendi içinde saklıdır. Büyük resmi görmeye çalışın, kalbinizin sesini daha çok dinleyin. Aradığınız her şeyi kendi hayatınızda bulabileceğinizi unutmayın. Sorunlara değil çözümlere odaklanmaya çalışın.

Hayatın mesajlarını doğru okumak için elinizden geleni yapın. Helen Keller’in meşhur sözüdür, kapanan kapının ardından o kadar uzun süre bakarız ki bizim için açılan yeni kapıları göremeyiz. Hepinize mutluluğun yeni kapılarını keşfedeceğiniz güzel bir hafta diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilirsiniz. Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı da okuyabilirsiniz. Koçluk hakkında bilgi almak için ise [email protected] adresine mail atmanızı rica ediyorum.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.