YENİ YILA YENİ VE GÜZEL BAŞLAMAK


Bu yılın diğer yıllarınızdan farklı olmasını istiyorsanız, aldığınız yılbaşı kararlarının önemli bir kısmını uygulamak istiyorsanız, bugünden itibaren kararlarınızı ve önceliklerinizi gözden geçirip en azından belli bir süre için hayatınızı önceliklerinize göre yaşamalısınız.
Bu yazıyı okuduktan sonra ilk olarak lütfen yeni yıl kararlarınızı ve bunlara dair önceliklerinizi yazın. 2 veya 3 konu yeterli olacaktır, bu konularda 3-4 ay düzenli bir şekilde çaba sarf etmek sonuçlar almanızı ve başarıya ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.
Birkaç örnek üzerinden beraber geçelim. Diyelim ki bu yılın kararı daha sağlıklı bir yaşam sürmek olsun (kilo vermek, spora başlamak hepsi bu grupta incelenebilir). Eğer kararım bu ise haftada en az 3-4 gün olacak şekilde ortalama 45 dakika egzersiz yapmalıyım, imkanım varsa bu soğuk havada bir spor salonuna da gidebilirim, eğer yok ise açık havada yürüyüş yaparım. Sabah yürüyeceksem akşam erken yatmaya öncelik veririm, akşam yürüyeceksem yürüyüşten sonra yiyeceğim hafif yemeği önceden tedarik etmeye çalışırım.
Bu yılın önceliği para ise iki yönlü çalışmam lazım, bolluk bereket bilincimi genişletmek için sahip olduğum bolluk ve bereketi daha geniş olarak tanımlamalı ve bunun için şükretmeliyim. Diğer yön ise tasarruf kısmı Her gün en az 10 TL, her hafta en az 100 TL; her ay en az 500 TL, miktarı gelirinize göre kendiniz belirleyin ve mutlaka ama mutlaka tasarruf etmeye başlayın. Tasarruf etmek hedefim ise önceliklerim arasında çok para harcamadan sosyalleşmenin yöntemlerini bulmak olmalı. Tasarruf etmenin para ile olan ilişkinizi toptan değiştirdiğini göreceksiniz.
Bu yılın önceliği yeni bir ilişki bulmak iste kendinizi fiziken ve ruhen bir ilişkiye hazır hissetmenin yanı sıra daha fazla sosyalleşmeye ihtiyacınız olacaktır. Bazı gruplara katılmak, yeni hobiler edinmek önceliğim olabilir.
Eğer hedefiniz yeni bir iş bulmak ise biraz araştırma yapmak, yapmak istediğiniz işi yapan insanlarla görüşmek kesinlikle yarar sağlayacaktır. Önceliğinize çevrenizde benzer bir iş yapan insanları bulmayı ve onlarla konuşmayı alabilirsiniz.
Ayrıca kararlarınız arasına bir kış temizliği yapmayı da alabilirsiniz. Kimlere daha az kimlere daha çok zaman ayırmalıyım? Enerjimi düşüren insanlarla mı zaman geçirmeliyim yoksa bana ilham verme potansiyeli olan yanlarında kendimi iyi hissettiğim insanlarla mı?
Bu yıl kendimi geliştirmek ve yeni bir şeyler öğrenmek adına neler yapabilirim? Önceliğe kendimi yerleştirecek olsam kendimi daha fazla sevmenin, değer vermenin ve saygı duymanın yöntemleri neler olabilir?
Yeni yılda istediğiniz hayata büyük ölçüde kavuşmanızı dilerim.
Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.