YENİ BİR YOL ÇİZ

YENİ BİR YOL ÇİZ

Yeni bir yol çizin, özgürce, zorunluluk olmadan, mecbur hissetmeden, işte şimdi gerçekten ilerleyebilirsiniz.

Benim çok severek yaptığım işim, insanların yeni bir yol çizmelerine yardımcı olmak; bu nedenle bugünkü yazımda kısaca bu konudan bahsetmek istedim. Yeni bir yol nasıl çizilir?

İlk adım geleceğin geçmişten farklı olabileceğine, daha güzel olabileceğine kalben inanmaktır, bunu yapmadan yeni bir yol çizmek çok zordur.

Peki, gelecek ile geçmiş nasıl farklı olabilir? Eğer geçmişteki hatalarınızdan derslerinizi çıkardıysanız, geçmişteki davranışlarınızı ve tepkilerinizi tekrarlamak yerine karşınıza çıkacak olaylarda daha farklı davranmayı başarabilirseniz geleceğiniz daha farklı ve güzel olur, bu konuda bir karar alınca hayat her gün karşınıza fırsatlar çıkaracaktır.

Bakış açılarını doğru seçmek önemlidir yeni bir yol çizerken. Düşündüğünüz ve inandığınız şeyler çok önemlidir, hayatınızı yönetirler. Bakış açılarınızı sizi mutlu edecek şekilde seçin, biraz bardağın dolu tarafından bakmaya çalışın ve sizi heyecanlandıran hayalleriniz olsun. Yeni hayaller olmadan yeni bir yol çizmek her zaman zordur.

Geçmişte kim olmayı seçtiğinizden ziyade gelecekte kim olmayı seçeceğinizi düşünün, kim olmayı seçtiğimiz belki de en önemli seçimimiz şu hayatta. Kurban olmayı mı seçiyorsunuz yoksa kahraman olmayı mı, herkesi kendi hayatının kahramanı olmaya davet ediyorum.

Yeni bir yol çizerken kendinizi daha iyi tanımaya çalışın lütfen, gerekirse profesyonel destek alın, bu konularda yazılmış kitapları okuyun.

Ve kendinizi daha çok sevmenin, değer vermenin yöntemlerini araştırın ve uygulayın. Çünkü sonuçta en büyük farkı yaratan belki de bu olacak.

Yeni çizdiğiniz yolda sadece aklınız ve mantığınız değil kalbiniz de rehberlik etsin size, dengeden yana olmaya çalışın.

Kendinizi geliştirip yeni şeyler öğrenmenin, keşfetmenin tadını çıkarın, aynı zamanda diğer insanlara da katkı sağlayabilirseniz ne mutlu size.

Hayat her gün kendisine yeni bir yol çizerken bize de bunu yapmak için fırsatlar sunar, şimdi değilse ne zaman?

Sevgi ile kalın.

Not: Koçluk çalışmaları hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar