YAZIN EN GÜZEL DENEYİMİ NEYDİ?

YAZIN EN GÜZEL DENEYİMİ NEYDİ?

Yaz mevsimini oldum olası çok severim, paylaştığım deniz resimlerinden de bunu fark etmişsinizdir. Diğer yandan her mevsimin ayrı bir güzelliği olduğuna da inanırım, dünya ve doğa nasıl mevsim değişiklikleri ile kendisini yenilerse bizler de aslında buna benzer şekilde her mevsim biraz daha olgunlaşıyor ve gelişiyoruz.

Bunu yapabilmek için uzun yıllardır uyguladığım bir yöntem var, bir mevsim biterken o mevsimde yapmış olduklarımı ya da yaşamış olduklarımı düşünüyor ve kendimce notlar alıyorum. Daha sonra bu olaylara puanlar verip en güzel deneyimi bulmaya çalışıyorum. Bu bazen en çok keyif aldığım deneyim oluyor bazen de en öğretici deneyim. İkisinin aynı anda gerçekleştiği olaylar da olabilir elbette.

Bugün bu konuyu düşünmenizi istiyorum, hayatınızda yazın öne çıkan olayları hangileriydi, en çok hangisini beğendiniz ve neden öyle düşünüyorsunuz? Bu sorulara vereceğiniz cevapların önemli olabileceğini düşünüyorum.

Ben yazın büyük bir kısmını çalışarak geçirdim aslında, pek çok farklı konu üzerinde durduk, en çok öne çıkan konulardan bir tanesi de önyargılarımız ve doğru olduğuna neredeyse emin olduğumuz düşüncelerimizdi.

Benim için bu yazın en güzel deneyimi arkadaşlarla yaptığımız kısa Selimiye tatili oldu açıkçası. Bu tatil ile ilgili olarak ayrıca uzun bir yazı yazdım, umarım keyifle okursunuz.

Selimiye keşfedileli ve popüler olalı herhalde bir on yıl olmuştur, bu nedenle Selimiye hakkında bazı önyargılarım vardı benim de, bozulmuş olabileceğini, gittiğimizde çok keyif almayabileceğimizi düşünüyordum, diğer yandan tam tersi oldu ve harika bir tatil geçirdik.

Gördüğünüz gibi her deneyimin bize öğrettiği dersler olabiliyor.

Yaklaşan sonbaharın hepimize harika deneyimler getirmesini diliyorum.

Sevgi ile kalın

Paylaş