YAZ YAKLAŞIRKEN

YAZ YAKLAŞIRKEN

Bahar ayları özellikle de ilkbahar oldukça kısaldı. Bir bakıyorsunuz havalar çok hızlı bir şekilde ısınıyor ve yaz geliyor. Bahar genellikle değişimi müjdeler, süresi kısaldığı için bu yazımla sizleri değişim için biraz motive etmek istedim.

Öncelikle kısa vadeli isteklerinizi, örneğin 3 ila 6 ay arasında gerçekleşmesini istediğiniz şeyleri sıralayın, daha sonra bunlara önem derecesine göre bir not verin, en yüksek notu alan iki tanesini seçin, önceliklendirme yapıyoruz.

Pek çok kişinin zaman zaman takıldığı nokta burasıdır, aynı anda her şeyi yapmak için yola çıkmak iyi bir strateji olmayabilir.

Seçtiğiniz iki konu için bir plan yapmanızı istiyorum, 3 ila 6 ay arasında değişen bir sürede bu konuda neler yapacaksınız, hangi tarihlerde hangi adımları atacaksınız?

Daha sonra eğer para gerekiyorsa bu işin bir bütçesini çıkarın. Yapmak istediğiniz şeyler için ne kadar para gerekiyor, bunu nasıl temin edebilirsiniz?

Bir sonraki aşamada yardım alabileceğiniz kişileri belirleyin, bir değişim gerçekleştirirken birilerinin yardımını almak iyidir, bu profesyonel bir yardım olabileceği gibi güvendiğiniz bir dostunuzdan da yardım isteyebilirsiniz.

Daha sonra ise operasyon aşaması gelir, yani ilk adımı atmak ve devam etmek. Gerekirse plan değişiklikleri yapmak. Yaptıkça kendimize güvenimiz artacaktır. Yaz yaklaşırken isteklerinizi yazın ve bir adım atın.

Sevgi ile kalın.

Not : Mutlulukla Değişim Programı yaz kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

 

Paylaş