YAŞAMINIZA SAHİP ÇIKIN

YAŞAMINIZA SAHİP ÇIKIN

Bu tarz sloganları çok seviyorum; genellikle de Yarına Not olarak akşamları paylaşıyorum, elbette biraz içini doldurmak uygun olur, bugünkü kısa yazımda bu konudaki düşüncelerimi paylaşacağım sizlerle.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki yaşamınıza siz sahip çıkmazsanız kimse bunu sizin için yapmaz. Ayrıca rüzgarda savrulan bir yaprak misali uçuşursunuz zamanın katmanları arasında.

Peki bir insan yaşamına nasıl sahip çıkar? Farklı görüşler olabilir, saygı duyarım, ben kendi görüşümü paylaşmak istiyorum. Bana göre yaşamımıza sahip çıkmanın göstergesi umutlu olmak, bugüne ve geleceğe odaklanmaktır. Meşhur sözdür, bugün geriye kalan hayatınızın ilk günü şeklinde, ben her sabah pencereyi açıp yüzüme güneşe dönüp geriye kalan hayatımın ilk günü için şükrediyorum.

Hayatımızı bazen gereksiz endişe ve korkular esir alıyor, strese giriyoruz, hatta bu bizi hasta bile edebiliyor. Geçmişte yaşanmış olan olumsuz olayları zihnimizde tekrar tekrar döndürüp duruyoruz. Bunu yapmak yerine bugünden geleceğe meydan okumaya ne dersiniz?

Güçlü bir niyet ortaya koyun ve bunu yüksek sesle dile getirin, ben bugünden itibaren yaşamıma sahip çıkmaya karar veriyorum, geleceğimin istediğim gibi olması için elimden geleni yapacağım ve bunun sorumluluğunu alıyorum diyebilirsiniz örneğin.

Yapmak zorunda olduğum şeyleri zaman içinde yapmak istediğim şeylerle değiştirmeye niyet ediyorum, bu şekilde geleceğime ve yaşamıma sahip çıkıyorum. Aklıma olumlu düşünceleri getirerek hayallerime güç veriyorum.

Ve hepsinden önemlisi eğer hayatta isem hiçbir şey için geç olmadığına inanıyorum ve bu inançla birlikte yaşamıma sahip çıkıyorum.

Hadi siz de yaşamınıza sahip çıkın, hemen bugün başlayın.

Sevgi ile kalın.

Not: Yayınlanmış olan beş kitabıma D&R mağazaları ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar