YAŞAMDAN ZEVK ALMAK

YAŞAMDAN ZEVK ALMAK

Yaşamdan ne ölçüde zevk alabiliyoruz, yaşam kalitemizi belirleyen şeylerden bir tanesi de budur, elbette herkes farklı şeylerden zevk alabilir, yine da daha tatmin edici bir hayat için bazı önerilerimi paylaşmak istiyorum.

Ben yeni bir şeyler öğrenmeyi ve bu şekilde kendimi geliştirmeyi çok seviyorum. Kitap okuyarak, bir belgesel veya bir TED konuşması izleyerek bazen de bir kursa giderek yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum, bu şekilde yaşamdan daha çok zevk alıyorum açıkçası, öğrenme yolculuğumun hep devam etmesini diliyorum bu nedenle.

Yaşamdan zevk almak için belli günlük alışkanlıklar oluşturmak da işe yarayabilir, günde iki defa eşimle birlikte balkonda kahve içmemiz gibi. Sizin de yaşamdan zevk aldığınızı hissettirecek alışkanlıklarınız olursa işiniz kolaylaşır.

Çalışmak da yaşamdan zevk almanın bir yolu benim için, gerek yazı ve kitap yazmak, gerekse koçluk yapmak çok sevdiğim şeyler, bu nedenle emekli olmayı hiç aklımdan geçirmiyorum açıkçası. Sevdiğiniz bir işiniz varsa bu yaşamdan zevk alma anlamında büyük bir avantaj gerçekten de.

Yaşamdan zevk almak derken burada da dengeyi gözden kaçırmamak lazım elbette, hem çalışacağız hem dinleneceğiz, hem sorumluluklarımızı yerine getireceğiz hem de hayattan keyif alacağız, iyi bir zaman yönetimi ile bütün bunların mümkün olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Basit ve sade yaşamak da yaşamdan zevk almayı kolaylaştırabilir. Mutlu olmak için çok fazla şeye ihtiyacımız yok.

Ayrıca olumsuz düşüncelerden uzak pozitif düşünmeye yakın bir yapı hayattan keyif almayı kolaylaştırır. Bu nedenle affedici olabilmek önemlidir.

Son olarak da bir yaşam amacınız olsun, size özel bir yaşama nedeni, bu aynı zamanda yaşamdan keyif almanızı da kolaylaştıracak, yaşamınıza bir anlam duygusu eşlik edecektir.

Hayattan keyif alacağınız güzel günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, fotoğraf paylaşımları için Instagram hesabımı, videolar için ise Youtube hesabımı takip edebilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar