YAŞAMAK İSTEDİĞİN HİSLERE ODAKLAN


Yıllar önce katıldığım bir etkinliğin bitiminde aktarımcı ile sohbet etme fırsatını yakalamıştım, bana “sen yaşamak istediğin hayatı genel olarak belirle, yaşamak istediğin hislere odaklan, detaylarla uğraşma, bırak hayat boşlukları güzelce doldursun” demişti. Söz çok hoşuma gitmişti, ama anlamını çözebilmem uzun yıllarımı aldı. Çözdüğüm kadarını paylaşmak istedim bugün sizlerle.

Hepimizin istekleri var, hayallerimizin gerçekleşmesini diliyoruz. Diğer yandan; hayatın da bir akışı var, her şey her zaman tam planlandığı gibi gitmiyor. Peki, ne yapmalı? Hayal kurmayı bırakıp kendimizi tamamen akışa mı teslim edelim yoksa akışı biraz yönlendirebilirsek daha mı iyi olur?

Ben ikinci şıkkı tercih ediyorum. Planlar yapıp, hayaller kuruyorum ama esnek olmaya çalışıyorum. Bunu yaparken genel bir yön duygusu hissetmeye ve oluşturmaya çalışıyorum, çok fazla detaya inmeden, çünkü hayat boşlukları güzelce dolduruyor, benim planlayabileceğimden çok daha iyi yapıyor bunu çoğu zaman.

Huzurlu hissetmeyi diliyorum, ailemle daha çok zaman geçirme olanağı buluyorum, başarılı hissetmeyi istiyorum, daha çok işim oluyor, güven hissini yaşamak istiyorum, para biriktiriyorum gibi. Sistem kusursuzca işliyor aslında. Neyin nasıl olması gerektiğini tarif etmekten hatta dikte etmekten vazgeçip ne istediğinizi genel olarak yaşamak istediğiniz hisler üzerinden tarif ederseniz bazı şeylerin daha kolay gerçekleştiğini düşünüyorum.

Bu hafta hangi hisleri daha çok yaşamak istediğinizi yazın, ne olmasını istediğinizi değil, bakalım neler farklı gerçekleşecek?

Tüm beklentilerinizin kolaylıkla gerçekleşeceği güzel bir hafta diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.