YAŞAMAK İSTEDİĞİN HİSLERE ODAKLAN

YAŞAMAK İSTEDİĞİN HİSLERE ODAKLAN

Bayram ve bayram tatili yaklaşıyor. Ben bayramlar haricinde genellikle çalışıyor oluyorum, bayram tatilinde ise ailemle birlikte tatil yapıyorum. Plan yapmayı çok seven bir insan olduğumu söylemiş miydim? Geçen gün kağıdı kalemi elime aldım ve başladım tatil ile ilgili planlar yapmaya, yapmak istediğim aktiviteleri belirledim ve bunları günler arasında kabaca dağıttım. Sonra da eşimle ve kızlarımla paylaştım.

Yıllar önce katıldığım bir etkinliğin bitiminde aktarımcı ile sohbet etme fırsatını yakalamıştım, bana “sen yaşamak istediğin hayatı genel olarak belirle, yaşamak istediğin hislere odaklan, detaylarla uğraşma, bırak hayat boşlukları güzelce doldursun” demişti. Söz çok hoşuma gitmişti, ama anlamını çözebilmem uzun yıllarımı almıştı. Tatil planı yaparken tekrar bu hataya düştüğümü fark ettim, eşim Özge sağ olsun beni uyardı.

Hepimizin istekleri var, hayallerimizin gerçekleşmesini diliyoruz. Diğer yandan; hayatın da bir akışı var, her şey her zaman tam planlandığı gibi gitmiyor. Peki, ne yapmalı? Hayal kurmayı bırakıp kendimizi tamamen akışa mı teslim edelim yoksa akışı biraz yönlendirebilirsek daha mı iyi olur?

Ben aslında ikinci şıkkı tercih ediyorum. Planlar yapıp, hayaller kuruyorum ama esnek olmaya çalışıyorum. Bunu yaparken genel bir yön duygusu hissetmeye ve oluşturmaya çalışıyorum, çok fazla detaya inmeden, çünkü hayat boşlukları güzelce dolduruyor, benim planlayabileceğimden çok daha iyi yapıyor bunu çoğu zaman.

Eşim Özge tatilde yaşamayı arzu ettiğim hislere odaklanmanın daha doğru olabileceğini söyledi, düşündüm, çoğu zaman olduğu gibi haklıydı.

Bu tatilde huzurlu hissetmeyi ve sevgi dolu hissetmeyi diliyorum. Sistem kusursuzca işliyor aslında. Neyin nasıl olması gerektiğini tarif etmekten hatta dikte etmekten vazgeçip ne istediğinizi genel olarak yaşamak istediğiniz hisler üzerinden tarif ederseniz bazı şeylerin daha kolay gerçekleştiğini düşünüyorum.

Bu bayramda hangi hisleri daha çok yaşamak istediğinizi yazın, ne olmasını istediğinizi değil, bakalım neler farklı gerçekleşecek?

Tüm beklentilerinizin kolaylıkla gerçekleşeceği güzel bir hafta ve devamında güzel bir bayram diliyorum şimdiden.

Sevgi ile kalın.

Not: Yaz dönemi koçluk çalışmaları hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atmanızı rica ediyorum.

Paylaş