YAŞAMAK, HEYECAN DUYMAKTIR


Bizi heyecanlandıran şeyler farklı olabilir ama yaşadığımızı hissettiren şey çoğu zaman duyduğumuz heyecandır.

Bazen bir hediye paketini açmaya çalışırken bazen hiç hesapsız kitapsız arkadaşlarımızla çılgınlık yaparken. Sahi siz en son ne zaman “çılgınca” bir şeyler yaptınız?

Hayallerimizdir bizi heyecanlandıran, ama sadece hayal kurma kısmı değil, öyle olsa çok anlamsız olurdu. Hayallerimize doğru ilerlediğimizi hissettiğimizde, eyleme geçtiğimizi hissettiğimizde heyecanlanırız daha çok.

Bazen de korkarız bu yolculuklarda, korkmak heyecan duymanın ve yaşamanın önemli bir parçasıdır. Korkularla birlikte ilerlemeyi öğreniriz, kendimizi geliştiririz.

Heyecan biraz da budur; kendimizi ve sınırlarımızı keşfetmektir. Herkes öncelikle kendi yaşamının kaşifi olmalıdır.

Esas olan bir doyumsuzluk olmadan yine yeniden heyecanlanmaktır. Bazen bir fotoğraf karesine sığdırmaktır o anı, bazen fotoğrafın içinde olmaktır.

Daha çok ne yaparsak yapalım yaratıcılığımızı kullanmak, bizden anlamlı izler bırakmaktır hayata.

Doğada olmaktır heyecan, doğal ve saf olmaktır, aynı özümüz gibi. Uçabilmek değil ama uçmayı denemektir, kartalın kanatlarından kendimize ve dünyaya bakabilmektir.

Bazen biraz abartmaktır bazen biraz küçümsemektir. Sevdiklerimizle birlikte yol almaktır. Ressamın fırçası gibi küçük dokunuşlarla dokunmaktır hayata.

Heyecanınızı her zaman korumanız dileğiyle, sevgiler.

P.S.: Kendinizi ve sınırlarınızı keşfedeceğiniz, yaşamınızda sizi heyecanlandıran şeyleri hatırlayacağınız ve hayallerinizin nasıl peşinden gidebileceğinizi bulacağınız Mutlulukla Değişim Programı’nın sonbahar kayıtları başlamıştır, detaylar için lütfen iletişime geçiniz ([email protected]).

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.