YAŞAMA KARŞI TUTKU, COŞKU VE HEYECANI ARTIRMAK

YAŞAMA KARŞI TUTKU, COŞKU VE HEYECANI ARTIRMAK

Dünkü yazımızda hayal kurmak ve gerçekleştirmekten bahsetmiştik. Bugün de genel olarak yaşama karşı tutku, coşku ve heyecanı artırma yöntemlerini anlatmak istiyorum.

Bir hayaliniz olduğunda ve onu gerçekleştirmek için bir istek duyduğunuzda adeta otomatik olarak enerjiniz artar. Bu nedenle tutku duyduğunuz şeyleri keşfetmek ve peşinden gitmek önemlidir.

Tutkulu insanlar zamanı iyi yöneten insanlardır, bu nedenle zaman yönetimi konusunda durumunuzu iyileştirmeye çalışın. Zamanınızı en çok nelere harcıyorsunuz, yaşamınızda zaman kaybettirici şeyler var mı, günün hangi saatlerinde daha verimli oluyorsunuz gibi soruların cevapları üzerinde düşünün lütfen.

Yetenekli ve şanslı olduğunuza inandırın kendinizi. Neye inandığımız hayatımızı nasıl yaşadığımız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bir şeye inandığınızda kendinize şu soruları sorun lütfen, bu inancım beni mutlu ediyor mu, beni olumlu olarak etkiliyor mu? Arkasında matematiksel bilimsel bir veri ya da tespit olmadığı sürece sizi mutlu edecek şeylere inanmayı seçin. Yetenekli olduğunuza, şanslı olduğunuza inanın, bunlar yaşamı daha tutkulu yaşamanızı da sağlayacaktır bir ölçüde.

Yetenek, öğrenilebilir bir beceride bir kişinin o beceriyi öğrenmek için harcadığı zamandır ve pek çok şey bu şekilde öğrenilebilir. Şans ise hazırlık ile fırsatın birleşimidir, fırsatlar hepimizin karşısına çıkar, hazırlıklı olun.

Hayatı olumlu düşünceler ile yaşamayı seçin, daha coşkulu bir insan haline geleceksiniz. Küçük değişimlerin büyük bir fark yaratabileceğini unutmayın lütfen.

Yarın devam edeceğiz.

Sevgi ile kalın.

Not: Haziran ayı koçluk ön görüşmeleri ayın 25’ine kadar devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş