YAŞAMA İŞİ İLE MEŞGUL OLUN


Geçenlerde yakın bir arkadaş grubu ile whatsapp üzerinden mesajlaşıyoruz, bir arkadaşımız uzun zamandır görmediği, haber almadığı diğer bir arkadaşımıza “ neler yapıyorsun, ne ile meşgulsün?” diye sordu. Arkadaşımız da “ben yaşama işi ile meşgulüm” diye cevap verdi.

Burada kastedilen daha güzel nasıl yaşayabiliriz sorusuna cevap aramak, bu konu üzerinde düşünmek ve yazmak, belirlediklerimizi ufak ufak hayatımıza geçirmek.

Bugün sizden böyle bir egzersiz yapmanızı istiyorum. Eğer bütün işiniz yaşamınızı daha güzel bir hale getirmek olsaydı, hayatınızı nasıl yaşardınız?

Şöyle de düşünebilirsiniz, parayı bastırıp bir yönetici tuttunuz, yöneticinin tek işi sizin hayatınızı daha güzel hale getirmek, sizce nereden başlardı?

Olduğum yerden olmak istediğim yere bir günde gidemem, biraz zaman alacağını kabul etmem gerekir.

İnsan dev yolcu gemilerine benzer, hemen anında yön değiştiremez, dümeni kırarsınız ama o tarafa doğru gitmeye başlamanız biraz zaman alır.

Diğer yandan; bu konu üzerinde düşünmek ve nasıl bir hayat istediğimi hayal etmek, belirlemek benim için bir pusula görevi görebilir.

Bir denizci olduğunuzu düşünün, elinizde bir pusula ile ilerlemek daha kolay olmaz mı?

Yaşamak, daha güzel yaşamak hepimizin hakkı, bu konu üzerinde düşünmeye değer.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı 2016 yılı kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş