YAŞADIĞINIZ ŞEYLERLE YÜZLEŞMEKTEN ÇEKİNMEYİN

YAŞADIĞINIZ ŞEYLERLE YÜZLEŞMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Yaşamın benim için anlamlarından bir tanesi de kendimizi geliştirip bir şeyler öğrenmek. Bu dünyadaki varlığımızın önemli bir nedeninin bu olduğuna inanıyorum. Öğrenmek ve kendimi geliştirmek beni mutlu ediyor aynı zamanda, insan ne zaman yaşlanır sorusuna da bu şekilde cevap veriyorum, öğrenmeyi bıraktığımız zaman.

Yaşam insana bir şeyler öğrenmesi için pek çok fırsat sunuyor. Bazen içinden çıkamadığımız olaylar yaşıyoruz, hatta sürekli tekrarlanan senaryoların içinde buluyoruz kendimizi. İşte bu gibi durumlarda bir sonraki aşamaya geçebilmek için alınması gereken dersi almak ve öyle ilerlemek gerekiyor.

Bunu yapabilmek için de insan yaşadığı sorunlarla yüzleşme becerisine sahip olmalı. Kişisel gelişim veya mutluluk sürekli olarak pozitif düşünmek, olayları yok saymaya çalışarak pembe tablolar çizmek değil. Bazen de insanın yaşadığı şeylerle yüzleşmesi gerekiyor, ben neyi atlıyorum, görmezden geliyorum veya nerede hata yapıyor olabilirim diye kendimize sormamız gerekir.

Bunu yaptığımızda olgunlaşırız, büyürüz ve ilerleriz. Yaşadığımız olaylarda aman canım şimdi bunu düşünemem, ben pozitif olayım, güzel şeyler düşüneyim dediğimizde alınması gereken bir dersi atlıyor olabiliriz. Bazen bu tekrarlanan senaryolar şeklinde hayatımızda tezahür eder, bazen iş hayatıdır, bazen ilişkilerdir, bazen de para konularıdır.

Pozitif olacağım diye var olan bazı konuları halının altına süpürmeyin lütfen, halının altına süpürdüklerimiz sonra hiç olmayacak zamanlarda birleşerek karşımıza çıkabiliyor ve biz de ne yapacağımızı şaşırıyoruz.

Bugün uzun zamandır üzerinde durmadığınız ve sizin için önemli olan bir konuyu düşünmenizi rica ediyorum, bu konu ile ilgili çözüm ne olabilir, lütfen bir plan yapın ve bir adım atın.

Geçenlerde bir başka yazıda belirtmiştim, aslında pek çok durumda ne yapılması gerektiğini de biliyoruz fakat anlamsız bir erteleme alışkanlığı ile yapmıyoruz. En azından kendimizle yüzleşmemiz, bir şeyler öğrenmemiz ve ilerlememiz gereken konular ile ilgili olarak erteleme alışkanlığımızı yenmeye çalışalım.

Konfor alanından çıkmak konusunda daha istekli olalım, çünkü öğreneceğimiz şeylerin pek çoğu konfor alanının biraz dışına çıktığımızda karşılaştığımız şeylerdir.

Sevgi ile kalın.

Not: Videolarıma Youtube Kanalım üzerinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar