YAŞADIĞIN HAYATI SEV, ÇÜNKÜ…

YAŞADIĞIN HAYATI SEV, ÇÜNKÜ…

Çok sevdiğim bir söz var; “yaşadığın hayatı sev ya da sevdiğin hayatı yaşa” şeklinde, bugün bu konuyu kısaca ele almaya karar verdim.

Bir yaşadığımız hayat var, bir de yaşamak istediğimiz hayat var, bu çoğumuz için böyle, çünkü isteklerimiz ve hayallerimiz var.

Yaşamak istediğimiz hayatı oluşturabilmek için benim görüşüme göre önce yaşadığımız hayatı içten bir şekilde kabul edip sevmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Biraz çelişkili gibi göründüğünü kabul ediyorum ama durum tam olarak da böyle.

Eğer yaşadığınız hayatı severseniz, yaşamak istediğiniz hayatı oluşturmak sizin için çok daha kolay olacaktır; çünkü enerjiniz, motivasyonunuz yüksek olacaktır.

Yaşadığınız hayattan hoşlanmadan yeni bir sisteme geçmeye çalışırsanız keyif durumunuz, enerjiniz düşük olacaktır ve bu kesinlikle işinizi zorlaştırır.

Mevcut hayatınızdan şikayet etmek yerine mevcut hayatınızın içindeki güzelliklere odaklanın, mevcut hayatınızı neden sevdiğinizi yazın, merak etmeyin bunları yapmak sizi istediğiniz hayattan uzaklaştırmayacaktır.

İlk kitabım Hayatını Seç’te detaylı olarak anlatmıştım, yeni bir hayat isteğine karşı bir tür bağımlılık geliştirirsek işimizi zorlaştırırız, bağımlısı olduğumuz şeyleri elde etmek hep daha zor olacaktır, çünkü bakış açısı hep yokluk tarafında olacaktır.

Geçenlerde bir arkadaşıma kendini olduğun gibi kabul edip sevmeye başlamadan bir şeyleri değiştirmen hep daha güç olacak demiştim, buradaki konu da buna benziyor.

Hayatınızı sevdiğinizde ve bir şeyler değiştirmek istediğinizde, bu değişikliklerin olup olmaması çok da umurunuzda olmayacak, evet yapmanız gerekenleri elbette yapacaksınız ama sonuç istediğiniz gibi oluşmazsa hemen hayal kırıklığına uğrayıp pes etmeyeceksiniz.

Hayal kırıklığına uğrayıp çabuk pes edenleri inceleyin mevcut durumlarını kabul etmekte çok güçlük çeken insanlar olduğunu göreceksiniz.

Hayatınızda bir şeyler tam olarak istediğiniz gibi olmasa bile mutlaka yolunda giden şeyler vardır, bunlara odaklanmak ve bunun için şükretmek sizi değişimden alıkoymaz aksine işinizi kolaylaştırır.

Coco Chanel’in meşhur sözüdür, hayatımdan memnun değildim ve kendime yeni bir hayat yarattım, ben bunu bugün anlattığım başlıkla uyumlu olacak şekilde değiştirmek istiyorum, hayatımdan bazı açılardan memnundum ama isteklerim vardı ve daha iyisini oluşturdum.

Bakış açınız şu şekilde olabilirse işiniz kesinlikle kolaylaşır; ya benim hayatım zaten güzel, isteklerim gerçekleşirse daha da güzel olacak sadece.

Bu şekilde istediğiniz gibi bir ilişkiye, bir işe veya daha fazla varlığa sahip olmanız emin olun daha kolay olacaktır.

Eksik olana değil, var olana odaklandığınızda eksik olanı tamamlamak için de avantajlı bir duruma geçmiş oluyorsunuz.

Sevgi ile kalın.

Not : Ekim ayı koçluk ön görüşmeleri 1-15 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır; bilgi ve randevu için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar