YARINA NOTLAR


Bir gün koçluk yaptığım bir danışanım ile telefonda sohbet ederken ona dedim ki: “Yarın endişelenmek yerine en iyi ihtimalleri düşün lütfen, bu önemli bir fark yaratabilir.” Bu fikir çok hoşuna gitti ve ertesi gün arayarak bu tarz önerileri daha çok insanla paylaşmamın yararlı olabileceğinden bahsetti, uzun yazıları okumanın bazen zor olduğundan dem vurdu. Ona hak verdim ve her gece bir cümlelik kısa bir notu sosyal medyadaki takipçilerimle paylaşmaya karar verdim.

İki yıl önce 2013’ün bir Ağustos akşamı bilgisayarımın başına geçtim ve “Yarına Not” ibaresini başına ekleyerek ilk mesajımı yayınladım. Yarına Notlar böyle ortaya çıktı. Kısa sürede çok sevildi, ben de her gece yarına notları takipçilerimle buluşturmaya devam ettim.

Bazen aniden aklıma gelen bir cümleyi bazen ertesi günün yazısından aklımda yer eden bir sözü paylaştım.

Yeni piyasaya çıkan üçüncü kitabım böyle oluştu, her gece sosyal medyada yayınladığım yarına notların altına üç veya dört paragrafı aşmayacak uzunlukta düşüncelerimi ilave ettim.

Bu kitabı hazırlarken Ailemiz 40.000 kişiyi geçmişti. Yaklaşık iki yıl önce hayal ettiklerim büyük ölçüde gerçek oldu. Üç şey yaptım; ne kadar zor ve uzak görünse de harekete geçtim, kalbimi koydum ve ısrarla devam ettim, her gün hiç ara vermeden yazı yazdım. Günlük uzun yazıların dışında tek cümlelik yarına notlar ve güzel fotoğraflar da sosyal medyadaki paylaşımlarım arasında yerini aldı.

Kalbinizi koyduğunuz yolda yaptıklarınızı yapmaya devam ederseniz başarıya ulaşmak çoğu zaman sadece bir zaman meselesidir. Her kapıyı açacak anahtar keyifle çalışmak ve sabırlı olmaktır.

İleride bir gün günlük bir gazetede her gün motivasyon yazıları yazmayı hayal ediyorum, bunun da gerçek olacağını biliyorum.

Yarın kendinize gerçekten sizi heyecanlandıran bir hedef belirleyin, ilk adımınızı atın, sonrasında ise keyifle çalışın ve sabırlı olun.

 

 

 

 

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nine + ten =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.