YAPABİLECEKLERİMİZ, TAHMİN ETTİĞİMİZİN ÖTESİNDE


Dün bir arkadaşım ile sohbet ediyorduk, hayal kurmakta zorluk çektiğini çünkü hayalini kurabileceği şeyleri yapamayacağını düşündüğünü ve bu nedenle hayal kurmayı inandırıcı bulmadığını söyledi. Ona anlattıklarımı sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Her şeyden önce hayal kurmak, gerçekleştirmenin ilk aşamasıdır. Pek çok şey zihinde bir taslak ile başlar, buna hayal adını veriyoruz. Hayallere inanabilmek ise elbette önemlidir. Eğer hayallerinize inanmıyorsanız kendinize inanmıyorsunuz demektir.

Peki, kendimize niye inanmıyor olabiliriz? Bence bunun nedeni farkındalık ve eylem eksikliği. Ne kadar güçlü olabileceğimizin farkında olmadan geçiyor bazen yıllar. Farkında olmayınca eylem olmuyor, eylem olmayınca da hayallerin bir kısmı gerçekleşmiyor.

Geçen hafta düzenlediğimiz seminerin bitiminde okurlarımdan birisi yanıma gelerek içinde kendi yazısının da yer aldığı bir dergiyi bana hediye etti. Okurumun yazısı gerçekten çok güzeldi, hikaye bugünkü konumuza çok uygun.

Alan Kempster hakkında bir yazı yazılmış. Kempster, sağ kolu ve sağ bacağı olmadığı halde motorsiklet yarışlarına katılan bir sporcu, internet tanıtımları ile sponsor bulup pek çok yarışta derece alıyor.

İnsan bir kere bir şeyi yapmak istesin, güçlü bir şekilde kendisine ve hayaline inansın, pek çok şey mümkündür.

Bunu anlamak için sınırlarınızın tahmin ettiğinizin ötesinde olduğunu fark etmeniz gerekiyor sadece. Engel, sadece zihnimizde çoğu zaman.

Cesur insanlar, cesur hayaller kurarlar ve sonra da onları gerçekleştirmenin bir yolunu bulurlar.

Sevgi ile, cesaret ile kalın.

Not: Betül Ağbaş’ın Alan Kempster hakkındaki yazısı için Motor On Dergisi Mayıs sayısını okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen + sixteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.