VAZGEÇMEYİN VE ÇOK İSTEMEKTEN KORKMAYIN


Dün bir okurumdan çok güzel bir mail aldım, sizinle de paylaşacağım. Dün akşamki Yarına Not ve bugünkü yazımız da bu şekilde oluştu, vazgeçmeyin ve çok istemekten korkmayın.

“Mert Bey, ben hayal ettim ve oluyor. Çok mutluyum. Hem de iyi bir şey oluyor. Çünkü isteminin sınırı yoktur. Evrende istekler/ dualar büyüklük küçüklüğüne göre değil ne kadar çok istediğinize göre gerçekleşiyor.  Vazgeçmesinler ve çok istemekten korkmasınlar. Söyleyin bunu okurlarınıza lütfen. Motivasyonumda kitaplarınız çok yardımcı oldu. Teşekkür ederim. Sevgiler A. Ilgın “

 

Hayallerini gerçekleştiren insanlara bir yenisinin daha eklenmesi beni her zaman mutlu etmiştir. Mutlulukla Değişim Programı isimli koçluk çalışmalarımda yapmaya çalıştığım şey danışanlarımın hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak, onlara farklı seçenekleri göstermek ve motivasyonlarını artırmak. Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar’ın, sosyal medyadaki günlük motivasyon yazılarının da amacı hep aynı. Ben hep şuna inanırım; Allah insana bir hayal kurduruyorsa onu gerçekleştirme gücünü de verir.

 

Bu noktada ön plana çıkan iki husus var, değerli okurumun da belirtmiş olduğu gibi, bir sınır yok, sınırlar sadece kafamızın içinde, istemekten korkmayın. Diğer yandan; hayal kurmanın ve istemenin işin sadece bir parçası, çok önemli bir parçası, olduğunu unutmadan akıllıca emek vermek gerekiyor. Hayalimizi gerçekleştirmek için çalışmalıyız aynı zamanda.

 

Bunları yaparken zaman zaman endişelenmek de işin doğal bir parçası. Endişelerden çabuk sıyrılmaya çalışın, endişeler negatif dualar aslında, dikkatiniz isteğinizin gerçekleşmesinde olsun, niye olmayacağını düşünmemeye çalışın.

 

Başarı, çoğu zaman bir zaman meselesidir, bir stratejiniz olsun, dışarıdan bir bakış açısı yardımı alın, hayallerinizi planlara dönüştürün, elinizden geleni yapın, sonrasında ise sabırlı olun, sahip olduklarınız için şükredin ve bolca dua edin.

 

Hayalleri gerçekleştirmenin sihirli formülü budur. Yarın bu konuya devam edeceğiz.

 

Sevgi ile kalın.

 

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eleven + five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.