VAR OLANA ODAKLANMANIN ÖNEMİ

VAR OLANA ODAKLANMANIN ÖNEMİ

Çok basit seçimlerle çok güçlü ve pozitif değişimler yaratabiliriz hayatımızda. Bu şekilde düşününce aklıma ilk gelen, var olana odaklanmak oluyor. Var olan dikkatimizi vermek ve sahip olduklarımızı sıralayıp şükretmek bizi isteklerimize de yaklaştırıyor.

Var olana odaklanmak aynı zamanda büyük resme odaklanmak demek, evet, hayatınızda istediğiniz gibi gitmeyen şeyler olabilir, diğer yandan mutlaka yolunda giden şeyler de vardır.

Neye sahip olmadığımızı düşünüp dikkatimizi buna vermek yerine neye sahip olduğumuza bakmalıyız. İnsan aynı zamanda çok kuvvetli bir enerji varlığı ve genel olarak biliyoruz ki neye odaklanırsak onu çoğaltıyoruz hayatımızda, çünkü zihnimiz dikkatimizi verdiğimiz şeyleri daha kolay fark etmemizi sağlıyor.

Bugün sizden basit bir egzersiz yapmanızı rica ediyorum, ben sık sık yaparım. Bir kağıt kalem alın ve kağıdın üzerine hayatımda güzel olan neler var yazın. Sonra da hayatınızda güzel olan, yolunda giden neler varsa sıralayın, emin olun kendinizi kısa sürede çok daha iyi hissedeceksiniz.

Bir isteğiniz olduğunda genel anlayışınız şu şekilde olursa işiniz kolaylaşır; benim hayatım zaten güzel, istediğim şey olursa daha da güzel olacak. Bu alana geçmek ve bu alanda kalabilmek için de var olana odaklanmak, sahip olduklarımızı düşünmek ve şükretmek önemlidir.

Yarın bu önemli konuya devam edeceğiz.

Bolluk ve bereket bizimle olsun, sevgi ile kalın.

Not: Sonbahar dönemi koçluk çalışmalarına katılmak için [email protected] adresine mail atarak ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Paylaş