VAKİT VARKEN YAPIN

VAKİT VARKEN YAPIN

Hep söylerim, bazen de yarına not olarak paylaşırım, “vakit varken yapın”. Bugün bu konu hakkında kısa bir yazı paylaşmak geldi içimden. Lütfen siz de aklınıza gelen örnekleri yorum olarak paylaşın.

Vakit varken daha cesur davranışlar sergilemeliyiz diye düşünüyorum genel olarak. Hangi konuda derseniz, özellikle de kendimiz olmak ve kendi istediğimiz hayatı yaşamak konusunda diyebilirim. Çevremizdeki insanların özellikle de ailemizin bizden beklentileri var, diğer yandan bir de bizim gerçekten yaşamak istediğimiz hayat var. Bu konuda daha cesur davranılabilir.

Vakit varken yapılacaklar listemin başlarında hep iş ve özel hayat dengesi yer alır. Gerçekten çalışmanın bir sonu yok, otursam haftanın yedi günü uyku hariç sürekli çalışabilirim, diğer yandan bunun bir manası gerçekten yok. Eğer kendimize ve sevdiğimiz insanlara zaman ayırıp keyifli şeyler yapmayacak isek çalışma motivasyonu da bir süre sonra düşer insanın.

Ayrıca vakit varken duygularımızı daha çok dile getirmeliyiz, ister söyleyin, ister yazın, ama bir şekilde dile getirin. Kimsenin yarına çıkıp çıkmayacağı belli olmayan bir ortamda küslüklere de fazla yer olmamalı, sevgimizi göstermek konusunda daha cömert olabiliriz.

Salgın nihayet yakın zamanda kontrol altına alınabilecek gibi duruyor, arkadaşlarınızı özlemişsindir, vakit varken onlarla güzel programlar yapın bu yaz.

Ve kendi mutluluğunuz için de bir şeyler yapmayı ihmal etmeyin lütfen vakit varken. En büyük hayaliniz ne bilmiyorum ama mümkünse bir adım atın ona doğru, belki o da size doğru bir adım atıp yaklaşır.

Vakit varken daha çok yardım edin imkanlarınız çerçevesinde, daha şefkatli olun kendinize ve insanlara karşı, her şey sona erdiğinde geriye kalacak güzel anları ve anıları çoğaltmaya çalışın.

İşte hepimiz için bu yaz dönemi güzel bir fırsat sunuyor, vakit varken yapalım. Sevgi ile kalın.

Paylaş