UYGUN ZAMAN DİYE BİR ŞEY YOK, BAŞLA


Pazar akşamı paylaşmış olduğum Yarına Not’tan devam edelim. Yapmak istediklerimizi gerçekleştirmek için en uygun zaman hangisi? Kendi hayatımdaki değişimlere baktığımda ve değişim konusunda yardımcı olduğum danışanlarımın performanslarını incelediğimde genel olarak uygun zaman diye bir şey olmadığını söyleyebilirim.

Şartlar hemen hemen hiçbir zaman tam olarak bizim istediğimiz koşullarda oluşmaz, hayatın bir akışı var, bir ritmi var, bu akışla uyumlanmak için istediğimiz şeyler konusunda zaman geçirmeden ufak da olsa eyleme geçmek en iyi yöntem.

Kendimizi hazır hissetmek diye bir şey olduğuna da çok inanmıyorum, bunu ilişkiler konusunu ayırarak söylüyorum elbette, o alan biraz farklı.

Hazır olmak veya uygun zaman dediğimiz şey sizin tarafınızdan tetiklenebilecek çift taraflı bir döngüdür. Örneğin kendinizi iyi hissettiğinizde spora başlayacağınızı söylersiniz, başlangıçta biraz zorlayarak da olsa spor yapmaya başladığınızda hemen kendinizi iyi hissedersiniz.

Benzer şekilde istediğimiz şeyler ve hayallerimiz için harekete geçtiğimizde çabucak kendimizi daha iyi hissetmeye başlarız, uygun zaman başladığımız zamandır, hayallerimize giden yolda patikanın ucu belirir.

Hayallerini gerçekleştiren insanlarla konuşun, zamanlama konusunu sorun, bir strateji oluşturduktan sonra herhangi bir zaman başlamak için en iyi zaman olabilir.

Uygun zamanı bekleyen kişilerin takıldığı bir diğer nokta ise mükemmeliyetçilik tuzağıdır. Mükemmel diye bir şey yok, bazen yol yola çıktıktan sonra aydınlanır, yolculuk sırasında gereken düzeltmeleri yapabilirsiniz bu hiç yola çıkmamaktan daha iyidir.

O halde en uygun zaman belki de bugündür.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eleven − 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.