UMUTLU OLMAK – ATATÜRK SÖZLERİ VE ATATÜRK İLKELERİ

UMUTLU OLMAK – ATATÜRK SÖZLERİ VE ATATÜRK İLKELERİ

İçinde olduğumuz salgın günlerinde en az virüsün ve salgının kendisi kadar tehlikeli bir başka durumla karşı karşıyayız, umutsuzluk. Atatürk’ün meşhur sözüdür, “umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.”

Umutsuzluk her yanımızı sarmaya ve ruhumuzu esir almaya çalışırken buna karşı bir reaksiyon göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu hem kendi sağlığımız ve iyiliğimiz için hem de Ülkemiz ve Dünya açısından vermemiz gereken bir tepkidir.

Karanlığa çok fazla bakarsanız o karanlığın bir parçası haline gelirsiniz, tam aksine ışığımızı yakıp aydınlık yaratma zamanı şimdi.

Umutsuzluk yok. Umutlu olmak için bir nedenimiz var. Ben ne zaman bazı konularda çıkmaza düştüğümü düşünsem, Kurtuluş Savaşı’nın zor şartlarını ve bu zor şartlardan yepyeni bir Cumhuriyet yaratmış olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü düşünürüm.

Ve derim ki; hayatta imkansız olarak görünen hiçbir şey imkansız değil. Mutlaka bir yol bulunur ve biz buna içtenlikle inanırsak, hayat da bize yardım eder.

Gerçekten de şartlar birden değişiverir, biz böyle düşününce…

Bence, Atatürk’ün çok sayıda güzel mesajından bir tanesi de bu bize: Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapın ve umudunuzu hep içinde taşıyın.

Paylaş

Önerilen Yazılar