UMUTLU OL, MUTLU OL

UMUTLU OL, MUTLU OL

Mutluluğun pek çok tarifi var, ben kısa ve öz tarifleri seviyorum. Örneğin pozitif düşünmeyi bazen istediğini düşün, istemediğini düşünme şeklinde özetliyorum. Mutlu olmayı da çok kısa olarak umutlu olmak olarak tarif edebilirim ve bu tarif büyük ölçüde doğruyu yansıtır. Kendi hayatınızı düşünmeniz yeterli, umutlu olduğunuzda genellikle daha mutlu olursunuz.

Peki umutlu olmak nedir diye soracak olsam sizlere nasıl bir yanıt verirsiniz? Gelecekte bir şeylerin daha iyiye doğru gideceğine dair bir his veya inanç diyebiliriz herhalde.

Güç dediğimiz şey aslında değişim meydana getirebilme gücüdür, bu nedenle kendisini güçlü hisseden insanların bir şeyleri değiştirebilmek konusunda daha umutlu olabilecekleri de söylenir. Peki siz kendinizi bu anlamda güçlü hissediyor musunuz ya da daha güçlü ve umutlu hissetmek için nelere ihtiyacınız var?

Umutlu olmak bir açıdan geleceği pozitif anlamda şekillendirmenin de bir yöntemidir. Bir olasılıklar denizi içinde hangi yöne baktığınız büyük ölçüde hangi yöne doğru ilerleyeceğinizi de belirleyecektir.

Bir kere umutlu olmaya karar vermesin insan umutlu olabilmek için pek çok fırsatla da karşılaşacaktır şüphesiz.

Umutlu olmak ve mutlu olmak kardeş gibidir bunu kelimeleri oluşturan harflerin benzer olmasından da fark edebilirsiniz.

Hepimize daha umutlu ve mutlu olacağımız günler diliyorum.

Sevgi ile kalın

Paylaş