UMUTLARINIZI TAZELEYİN

UMUTLARINIZI TAZELEYİN

Sağlığımız, mutluluğumuz, huzurumuz hepsi belli ölçülerde geleceğe dair ne kadar umutlu olduğumuza bağlı aslında. Ben temkinli iyimserlik kelimesini çok sever ve kullanırım. Risklerin farkında olmak, tedbirleri almak ama diğer yandan güzel şeylerin olacağına inancımı korumak şeklinde özetleyebilirim.

Umut bu kadar önemli ise ve tek başına bu kadar çok alanı etkiliyorsa umutlarımızı tazelemeyi ihmal etmemeli ve bunu günlük bir ritüel haline getirmeliyiz.

Sabah ilk uyandığımızda veya gün içinde bir kahve molasında ya da gece yatmadan hemen önce umutlarımızı tazelemek için bir beş veya on dakika ayırabilmek gerçekten önemli bir fark yaratabilir.

Umutlarımızı tazelemek adına herkes için geçerli bir formül ortaya koyabilmek kolay değil. Bunun yerine herkesin kendi yöntemini keşfetmesi çok daha yararlı olur.

İsteklerimin gelecekte gerçekleşeceğine inanmaktır umut bir açıdan bakıldığında, herkesin istekleri de farklıdır.

Başlangıçta isteklerimin bir listesini yaptıktan sonra, kendime her isteğim için ayrı ayrı olacak şekilde şunu sorabilirim: Bu isteğimin gerçekleşeceğine dair umutlu olmamı sağlayan beş madde neler olabilir? Beş fazla geldiyse üç madde de olabilir.

Örneğin ev almak isteğim varsa umudumu korumamı sağlayacak maddeler şunlar olabilir belki: hepsini alacak kadar olmasa da bir miktar birikimim var, ailem ve dostlarım biraz yardım edebilirler, uygun fiyatlı bir kredi kullanabilirim gibi.

Her isteğiniz için ayrı ayrı bu egzersizi yapın lütfen, bulduğunuz cevapları yazılı hale getirin ve her gün beş on dakika ayırarak bir süre uygulayın.

Umutlu olduğumuzda yaşamak daha güzel bir deneyime dönüşür.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar