TUTMA KENDİNİ


Tutma kendini, bırak, isteklerin daha kolay gerçekleşsin. İsteklerimizin daha kolay gerçekleşmesini engelleyen veya gerçekleşme süresini bazen gereksiz yere uzatan çoğu zaman bizleriz. Kendi önümüzden çekilmemiz gerekiyor.

Çekirdek inançlar dediğimiz bir konu var. Genellikle küçükken oluşturduğumuz ve bugün hala faal olup hayatımızı yöneten kuvvetli inançlarımız. Küçükken bir karar alıyoruz, kilit bir karar ( key decision), örneğin diyoruz ki, ben mütevazi bir insan olacağım, elimdekilerle yetinmesini bileceğim, çok fazla bir şey istemeyeceğim hayattan, bu güzel veya doğru değil çünkü.

Sonra bu kararı unutuyoruz ama çok fazla şey istememe durumu devam ediyor hayatımızda. Kolaylıkla daha fazlasını, daha iyisini elde edebilecekken bunu talep bile etmiyoruz.

Konu; ilişkiler, para, sevgi hepsi olabilir. Bugün bu konu üzerinde biraz düşünmenizi istiyorum. İstekleriniz ile sizin aranızda duran şey, değiştirmeniz gereken inançlarınız neler?

Bu inançları tespit edip yavaşça değiştirdiğinizde artık isteklerinizle aranızda engel olmayacak. Makul bir emek ile hayallerinize daha rahatça ulaşabileceksiniz.

Bu konu hakkında daha geniş kapsamlı bilgilere ilk kitabım olan Hayatını Seç’ten ulaşabilirsiniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Daha fazla fotoğraf için Instagram paylaşımları takip edebilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar