Teşekkürler

İyi bir hayat iyi bir ekip gerektirir.

 

Ben hayatımızın senaryosunu büyük ölçüde kendimizin yazdığına inanıyorum. Ama bu senaryo tek kişilik bir senaryo değil elbette. Başrolünü üstlendiğimiz pek çok başka oyuncunun yanı sıra kamera arkasında onlarca hatta yüzlerce kişinin yer aldığı uzun bir film hayatımız.

 

Ve ne kadar iyi bir ekibiniz varsa ortaya o kadar güzel bir film çıkma ihtimali de yükseliyor. İyi haber, ekibinizi seçme ve “yönetme” şansına sahipsiniz.

 

Bu anlattıklarımı bankada çalışırken öğrenmiş ve deneyimlemiştim, harika çalışma arkadaşlarım vardı benim. Diğer yandan; koçluk ve yazarlık yapmaya başladığımda uzunca bir süre kendi başıma hareket ettim, bu istediğim sonuçları almamı geciktirdiği gibi yaptığım işlerden aldığım keyfi de azaltan bir faktör oldu.

 

Ne zamanki ekip çalışmasının önemini hatırladım mutluluk, huzur ve başarı daha hızlı ve kolayca gelmeye başladı.

 

Yemek yemekle aram çok iyi olmamasına karşın yemek programlarını izlemeyi seviyorum. Özellikle de Anthony Bourdain’in No Reservations isimli programını. Ben onu bir kameraman ile Dünya’yı dolaşıyor sanıyordum, kamera arkası görüntülerine ilişkin bir bölümde ekibinin 12 kişiden oluştuğunu gördüm. Bu bölüm bana ekip çalışmasının önemini ve keyfini adeta yeniden hatırlattı.

 

Ekip çalışmamızın ilk ürünü Facebook Official Sayfamız oldu, onu incelemekte olduğunuz web sitesi takip etti ve yeni projelerimiz var elbette.

 

Web sitemi genç ve yetenekli bir arkadaşımız olan Ayhan Hazar tasarladı ve teknik alt yapısını oluşturdu. Gerek tasarımında gerekse içeriklerin hazırlanmasında A3 Marka İletişim’den Ayça Kökçü rol aldı. Kendisi de koçluk yapan aşkım ve eşim Özge her zaman olduğu gibi büyük destek verdi. Tüm ayrıntılar ile ilgilendi.

 

Başka isimler de sayabilirim ama ana fikir her ne kadar benim ismimi taşısa da web sitemizin pek çok insanın birlikte çalışarak oluşturduğu ortak bir proje olması.

 

Ekibime bu vesile ile sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.

 

Sevgi ile kalın.