TEKRAR DÜNYAYA GELSEM


Tekrar dünyaya gelseniz nasıl özelliklere sahip olmak istersiniz? Bazı özelliklerinizi, huylarınızı beğeniyorsanız bunlara tekrar sahip olmak isteyeceksiniz elbette, diğer yandan sizi daha mutlu, huzurlu, başarılı hissettireceğini düşündüğünüz başka özellikleri de ilave etmek istersiniz mutlaka. Bunlar neler?

Kendi adıma yanıtlayayım, çok sağlıklı bir insan olmak isterdim, bağışıklık sistemi kuvvetli, mümkünse hiç hastalanmayan, güçlü kuvvetli bir fiziğe sahip olmak isterdim, erkek olursam yakışıklı kız olursam güzel olmak isterdim, zengin olmak isterdim, tanınmış olmak isterdim, zeka, iyimserlik ve yardımseverlik bana eşlik etsin isterdim. Dediğim gibi bazıları zaten sahip olduğum bazıları ise bir ölçüde eksikliğini hissettiğim şeyler olabilir.

Siz de lütfen kendi listenizi yapın, sonra bu hayatınızda yeterince sahip olmadıklarınızı bir kenara ayırın. Şimdi hepimizin bildiği bir sırrı sizinle paylaşmak istiyorum. Tekrar dünyaya gelmeyeceğiz. Dolayısıyla tek bir hayatımız var. Hangi özelliklerin eksikliğini hissediyorsak bu özelliklere sahip olmak için hemen bugün harekete geçebiliriz. Bunu zaten sahip olduklarımız için şükretmeyi ihmal etmeden yapmalıyız elbette.

Örnekler verelim, daha sağlıklı olmak mı istiyorsunuz, hemen yürüyüş, egzersiz, sağlıklı beslenme gibi konulara verdiğiniz önemi artırın, daha zengin olmak mı istiyorsunuz, tasarruf etmeye başlayın, yatırım yapın, gereksiz harcamaları kısın, bütçe yapın.

Kaç yaşında olursak olalım ve ne durumda olursak olalım her gün bir şeyleri değiştirmek için fırsatlarla karşılaşabiliriz. Bunun için gerçekten ne istediğimiz bilmek fırsatların farkına varmamızı ve eyleme geçmemizi kolaylaştırır. Ne istediğimizi bilmenin yöntemlerinden bir tanesi de kendimize güçlü sorular yöneltmektir, tekrar dünyaya gelsem nasıl bir insan olmak isterdim sorusu bu sorulara sadece bir örnektir.

Kendi kişisel gelişim yolculuğuma baktığımda her gün yarım saat kendime bu tip sorular sorup üzerinde düşündüğümü hatırlıyorum, yapmak istediklerimi kolaylaştırdığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Eğer soruları kendiniz bulamıyorsanız Hayatını Seç ve Hayatını Değiştir isimli kitaplarımda bol miktarda soru örneği bulabilirsiniz.

Geleceği bildiğini iddia eden birisi ile karşılaştınız, eğer tek bir soru sorma hakkınız olsaydı bu ne olurdu?

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.