TEK BİR HAYATIN VAR


Dün üçüncü kitabım olan Yarına Notlar’ın düzeltmeleri için sevgili editörüm Zerrin Yılmaz ile buluştuk. Kitabın Ramazan’da okuyucular ile buluşmasını arzu ediyoruz, bu nedenle biraz hızlı hareket etmemiz lazım. Dün gece geç saate kadar kitap üzerinde çalıştım, bugün için yeni bir yazı yazamadım. Kitaptan sevdiğim bir bölümü bugünün yazısı olarak sizlerle paylaşıyorum.

 Tek bir hayatın var

 O halde düş, kalk, keyfini çıkar, aşık ol, risk al, sevdiğin işi yap, yaptığın işi sev, bir eser bırak.

Bugün bir şeyleri nasıl yapacağınızı düşünmekten ziyade ne yapmak istediğinizi düşünmenizi rica ediyorum. Biraz yukarıdan bakın lütfen hayatınıza, bazı merdivenlere çıkıyorsunuz, bu merdivenler hangi duvarlara dayalı, gerçekten istediğiniz şeyler için mi çaba sarf ediyorsunuz?

Zihninizde bir yolculuk yapın lütfen, bundan beş yıl sonraki halinize ulaşın. Beş yıl sonra bugüne dönüp baktığınızda neler yapmış olmayı isteyeceksiniz?

Belirsizliğe biraz izin verin

Bilinmeyen mi daha tehlikeli yoksa bir süre sonra esas tehlike, sürekli bildiğimiz sularda yüzmek mi?

Bilmediğiniz bir şeyle karşılaştığınızda aslında sahip olduğunuz ama belki farkında olmadığınız özelliklerinizi kullanmaya başlarsınız, bu adeta otomatik olarak gerçekleşir.

Yaşama olan ilginiz artar, bu nedenle bugünden itibaren yaşamınıza bir miktar belirsizlik katın lütfen, herkes miktarı kendisi belirlesin.

Bazılarınızın neden dediğini duyar gibiyim. Her şey için bir neden aramayın. Nedenlere çok takılırsanız sezgilerinizi kullanamayabilirsiniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayatını Seç ve Hayatını Değiştir isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz, internet siteleri üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.