TATİL SONRASI ŞEHİR HAYATINA ADAPTASYON

TATİL SONRASI ŞEHİR HAYATINA ADAPTASYON

Uzun süren bir tatil döneminin ardından okulların açılması ile birlikte çoğumuz şehir hayatlarına geri döndük, bazı insanlar bundan daha fazla olumsuz etkilenebiliyorlar, özellikle de mevsim geçişi dönemlerinde mutsuzluk artabiliyor.

Bunun için bazı önerilerim olacak, bu kısa yazı kapsamında onu paylaşmak istedim sizlerle, umarım keyifle okur ve bazılarını arzu ederseniz uygularsınız.

Tatil ve seyahate çok düşkün iseniz, bir sonraki tatili planlamak iyi bir seçenek olabilir, 29 Ekim’de 3 günlük bir tatil var, yılbaşı bir seçenek olabilir, ya da doğrudan önümüzdeki yaza atlamak isteyebilirsiniz, yapın bakalım planlarınızı, görmek istediğiniz nereleri var, nasıl gidip nerede kalacak ve neler yapacaksınız, bu konuda okuyabileceğiniz blog yazıları vardır mutlaka.

Bir diğer seçenek yaşadığınız şehirde sonbaharın yaklaşması ile birlikte yapacağınız ve anlamlı bulacağınız aktivitelere yönelmek olabilir, bu kimisi için sahilde bisiklete binmek veya yürüyüş yapmaktır, kimisi sinemaya gitmeyi sever, sizi sevdiğiniz şeyler neler bu dönemde yapılabilecek olan? Ben açık havada çay keyfi yapıp kitap okumayı severim örneğin.

Ayrıca bir hedef belirleyebilirsiniz kendinize, ben bu dönem yeni bir yabancı dil öğrenmeyi düşünüyorum, muhtemelen İtalyanca olacak, araştırıyorum şu anda. Yeni bir dil öğrenmek ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir şey için zaman harcamak da kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Son önerim ise sosyalleşmek, daha fazla dışarıda olmak, bu pek çok kişiye iyi geliyor, hazır şehir daha kalabalık hale gelmişken yeni arkadaşlıklar kurmak ya da mevcut arkadaşlıkları geliştirmek için güzel bir dönem.

Benim gibi İstanbul’da yaşıyorsanız İstanbul’a Eylül’ün çok yakıştığını bilirsiniz; hadi atın kendinizi dışarıya ve daha önce hiç görmemiş olduğunuz bir yerini keşfedin şehrin.

Mutlu pazarlar, sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar