ŞÜKRETMEK NİYE BU KADAR ÖNEMLİ?

ŞÜKRETMEK NİYE BU KADAR ÖNEMLİ?

Kendimizi iyi hissetmemiz pek çok şeyden daha önemli. Hangi olaylarla karşılaşacağımızı bilme şansına sahip değiliz, diğer yandan nasıl tepki vereceğimizi biz seçiyoruz. Peki ne zaman nasıl tepki veriyoruz veya aynı olay karşısında niye bazen öyle bazen böyle davranabiliyoruz. Çünkü kendimizi nasıl hissediyorsak ona göre bir tepki oluşturuyoruz. Hayatımızı tepkilerimizle yönetiyorsak, tepkileri de ruh halimiz yani kendimizi nasıl hissettiğimiz belirliyorsa o zaman kendimizi nasıl hissettiğimiz pek çok şeyin önüne geçmelidir.

Elbette her insanın kendisini iyi hissetmek için düşünmesi veya yapması gereken şeyler farklı olabilir. Ben bu anlamda şükretmenin ve bunu yazılı bir şekilde yapmanın çok önemli ve faydalı olduğunu düşünüyorum, niye öyle olduğunu da açıklamak istiyorum.

Ben genellikle geceleri yatmadan önce beş veya on dakika gün içinde yaşadığım olayları düşünürüm, aklımda yer eden basit dahi olsa tüm güzellikleri yazarım ve bunları yaşadığım için şükrederim.

Birincisi bunları yazarken bu olayları yeniden düşündüğüm ve adeta yeniden yaşadığım için enerjim yükselir ve kendimi iyi hissederim.

İkincisi bunları yazmayı alışkanlık haline getirdiğimde şükredecek şeyleri daha kolay fark ederim.

Üçüncüsü ise bu hoşuma gittiğinden dolayı her gün şükredecek daha fazla şey arar ve genellikle bulurum.

Bu uygulamayı en az 21 gün boyunca yaparsanız kendinizi çok daha iyi hissettiğiniz göreceksiniz.

Elbette size kendinizi iyi hissettiren başka şeyler de olabilir, onları da yapın, kendinize ve nasıl hissettiğinize değer verin, önemli olan bu.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar