SORU VARSA CEVAP DA VARDIR

SORU VARSA CEVAP DA VARDIR

Ben buna inanırım, yani bir kişi kendisine yönelttiği soruların cevaplarına ulaşabilir. Hayat, bütün cevapları bilmek değil bütün sorulara hazır olabilmektir şeklinde güzel bir söz var. Gelin bugün yeni sorularla dün kaldığımız yerden devam edelim o halde.

Bugüne kadar kendinizle en çok gurur duyduğunuz olay veya konu nedir? Tekrar o kadar veya daha fazla gurur duymanızı sağlayacak bir gelişme ne olabilir hayatınızda? Ben en çok hayallerimin peşinden gidebilme cesareti gösterdiğim için kendimle gurur duyuyorum, yine olsa yine yaparım ve hayat bazen yine olsa yine yaparımları çoğaltmaktır.

Bugüne kadar başınıza gelen en güzel üç tesadüf veya sürpriz nelerdi? Ne zaman daha çok sürpriz oluyor hayatınızda, kendinizi nasıl hissettiğiniz ile bir ilişkisi var mı? Bence vardır, en azından benim hayatımda öyle, bu nedenle en çok ilgi göstermemiz gereken konulardan birisi de kendimizi nasıl hissettiğimizdir. Kendinizi daha iyi hissetmek için neler düşünmeye ve yapmaya ihtiyacınız var? İşte size güzel bir başlangıç noktası.

Kendinize daha çok güveniyor olsaydınız yapacağınız ilk iç şey ne olurdu? Belki de kendinize güvenmiyor olmanız sadece bir bahane, hiç düşündünüz mü?

En çok kullandığınız ve hayatınızın gerçekliği haline gelmiş olan bahanelerinizi hangileri? Kırk kere söylersen olurmuş derler, bu bahanelerimiz için de geçerli elbette.

Bahanelerinizle vedalaşmak için neye ihtiyacınız var? Şu an isteklerinizi gerçekleştirmek için gerekli olan her şeye sahip olduğunuz düşüncesi sizi özellikle hangi açıdan rahatsız ediyor?

Ve son sorular, en iyi halinizle hizalanmak için neye ihtiyacınız var. Başlamak için hiçbir şeye ihtiyacınız olmasaydı nereden başlar ne yapardınız?

Lütfen bugün başlayın, bir çizgi çekin, bugünü bir milat olarak kabul edin ve hayatınızı güzelleştirin, bunu bir başkası yapamaz.

Sevgi ile kalın.

Not: Koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilir, eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş