SONUÇLARDAN BAĞIMSIZ HAREKET ETMEK


Yazılarımı çok yakından takip eden bir okurum bu hafta bana mesaj atarak genel olarak bağımlılık konusunu ele alan bir kısa yazı yazmamı rica etti. Bu hafta okurumun aynı zamanda doğum günü de olduğu için onu kırmadım ve yazımı kaleme aldım.

Hayatını Seç isimli ilk kitabımın son bölümünde ustalık alanı adını verdiğim bir durumdan bahsediyorum. Bir şeyi istediğinizde bu isteğinize karşı bir bağımlılık oluşturursanız isteğinizi elde etmeniz zorlaşıyor.

Çünkü bağımlılık oluştuğunda istek, istek olmaktan çıkıyor ve ihtiyaç haline geliyor. İhtiyaç haline gelince de isteğin oluşmasına odaklanmak yerine yokluğuna daha çok dikkatimizi veriyoruz.

Peki, bütün bağımlılıkların en tepesinde hangisi var diye soracak olursanız ben oyumu sonuçlara bağımlı olmaktan yana kullanırım. Bir şeyi, karşılık bekleyerek yapmaktan ve bu konuda sabırsız olmaktan bahsediyorum.

Daha mutlu ve huzurlu bir hayatımız olmasını istiyorsak sonuçlardan bağımsız hareket etmeyi öğrenmeliyiz. Bugün başlamak için harika bir gün.

Başarılı olmayı hedeflemeyin. Ne kadar az tanımlama olursa o kadar özgürlüğe yaklaşırsınız. İlgi duyduğunuz için yapın, istediğiniz için yapın, ama sonuca bağlanmayın.

Endişeler, sonuca bağımlılıktan kaynaklanır. Hayat, sonucuna bağlanmadan sevilmeli ve yaşanmalıdır.

Sevgi ile kalın.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.