SONRA BİRDEN HİÇ BEKLENMEDİK GÜZEL BİR ŞEY OLUR

SONRA BİRDEN HİÇ BEKLENMEDİK GÜZEL BİR ŞEY OLUR

Hayatın güzel yanlarından birisi de budur kuşkusuz, tam umutlarınızı kaybetmeye başlayacağınız bir dönemde bir bakarsınız hiç beklenmedik güzel bir şey olur.

Bazen beklemediğiniz bir yerden para gelir, bazen bir iş teklifi veya yeni bir pozisyon, ticaret yapıyorsanız yeni bir müşteri, uzun zamandır görmediğiniz bir dostunuza yolda rastlarsınız, bazen de aşık olursunuz.

Bu tip güzel sürprizler hayata ve hayatımıza renk katarlar. Şimdi geriye dönüp hafızanızı biraz zorlamanızı istiyorum, bu tip güzel sürprizler neler oldu hayatınızda ve siz onlar olmadan önce ne yaptınız olmaları için veya nasıl bir ruh hali içindeydiniz?

Muhtemelen biraz düşününce güzel sürprizleri hatırlamakta güçlük çekmezsiniz ama öncesini hatırlamak bazen zordur.

Geçmişteki güzel anıları hatırlamak gelecekte güzel şeyler yaratmanın bir yöntemi olabilir mi? En azından iyi hissettirdiği kesin çoğu zaman.

Bu işin bir formülü var mı bilmiyorum, adı üstünde hiç beklenmedik güzel sürpriz. İnsan kendisini beklenmedik güzel sürprizlere nasıl açabilir?

Adı üstünde beklenmedik, yani büyük bir beklenti içine girip isteklerimiz için bağımlılık yaratmamak gerekiyor. Bunun için zaten sahip olduklarımıza şükretmek önemli. Sonra kendimizi fırsatlara açıp biraz daha farkındalıkla yaşamak önemli. Şanslı olduğunuza inanarak yaşayın hayatı, yaratacağı farkı kısa sürede görürsünüz. Ve inanmak önemli, güzel sürprizlerin her zaman olabileceğine. Hayata nasıl bakarsak o da bize öyle karşılık verir.

Hayatınızda güzel sürprizlerle karşılaşacağınız güzel bir hafta diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Aralık ayı kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş