SONBAHAR SİZE İYİ GELSİN

SONBAHAR SİZE İYİ GELSİN

Ekim ayının ilk iki haftası benim için alışılmışın biraz dışında nispeten sakin bir tempoda geçti. Sonbahar bu yıl kendini erken hissettirmeye başladı; bir yaz insanı olarak bunun da bir etkisi olabileceğini düşündüm. Ayrıca astrolojik açıdan bakıldığında yılın son Merkür retrosunun da denk gelmesiyle birlikte sakin tempo için aradığım açıklamaları bulduğumu düşündüm. Sonra Nil Karaibrahimgil’in 11 Ekim tarihli yazısına denk geldim tesadüfen. Yazıda Erykah Badu’ya ait çok güzel bir cümle var gerçekten. “Çalışmadığım zamanlarda, çalışmıyor değilim, o zamanlarda bir şeyleri indiriyorum (download) , hayatı, söylenenleri, aklıma gelenleri, şahit olduklarımı, gördüğüm yerleri, sonra onlardan bir şarkı yapacağım, bir şey yapmadığımız zaman bir şey yapmıyor değiliz.”

Anladım ki ben de 15 günlük bir download yani indirme dönemi yaşamışım. Bakış açısı değişiklikleri böyledir işte. İnsan kendisine de hikayeler anlatır, yaşadıklarını anlamlandırmaya çalışır. Hikayenizi oluştururken bakış açışınızı değiştirip iyimser ve umutlu bir tutum takınabilirseniz enerjiniz değişir, hayat yolculuğunda işiniz kolaylaşır.

Sonbaharın bize iyi gelmesi için güzel bakış açılarına ihtiyacımız var, bizim dışımızda olan ve kontrol edemeyeceğimiz şeyler için hayıflanmak yerine sağlığımız ve sevdiklerimiz başta olmak üzere sahip olduklarımız için şükretmek, geleceğe dair umudumuzu ve hayallerimizi korumak, her şeyin en güzel zamanda olacağını ve emeklerimizin karşılığını alacağımızı hissetmek gibi.

Pastırma yazı bile yağışlı haftaya denk geldi diye söylenmek yerine yağmurda yürümek ve ıslanmak, sevdiğiniz bir kişi varsa elini tutmak, kim bilir belki çay içmek ve sohbet etmek. Bir kitapçıda yeni çıkan kitaplara bakmak, sahaflarda dolaşmak, belki bir vapur yolculuğu, aç olduğunu düşündüğünüz bir kedi ile paylaştığınız sandviçiniz işte bütün bunlar da sonbahar.

Güzel bir sonbahar dönemi diliyorum, sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar