SON BİR YILDA HAYATINIZDA NELER DEĞİŞTİ?

SON BİR YILDA HAYATINIZDA NELER DEĞİŞTİ?

Geçen yaz nasıldınız, bu yaz nasıl hissediyorsunuz? Zaman zaman duygularınıza odaklanıp hayatımızın bir bilançosunu çıkarmak iyi gelebilir. Hadi gelin bugün 15-20 dakika zaman ayırıp bunu yapın. Ben genellikle 3 ayda bir yapmaya gayret ederim.

Mevcut durumunuzun bir tespitini yapın öncelikle; hayatın farklı alanları itibarıyla durum nasıl gözüküyor? Örneğin iş hayatınız, para durumunuz, sağlığınız, ilişkiniz, aşk hayatınız nasıl?

Durumu tespit ettikten sonra geçen yılın aynı dönemi itibarıyla bu konularda ne durumda olduğunuzu düşünün lütfen. Son olarak da yaşanan değişikliklere bakarak ne yöne doğru ilerlediğinizi tespit etmeye çalışın.

Her konu için teorik olarak oluşabilecek üç ihtimal var. İşler iyiye doğru gitmiştir, durum aynı kalmıştır ya da gerileme olmuştur.

Herhangi bir konu için işler iyiye doğru gidiyorsa ancak henüz istediğiniz noktada değilseniz biraz sabır lütfen, belki biraz daha zamana ihtiyaç olabilir.

Durum aynı ise veya bir konuda işler kötüye doğru gidiyorsa o zaman bir önlem almak gerekebilir. Bugüne kadar yapmamış olduğunuz farklı bir şey sizi istediğiniz çözüme yaklaştırabilir.

Bunun ne olabileceği düşünün ve mümkünse bu konuda bu hafta bir adım atın. Eğer hemen bir adım atmak mümkün değilse o zaman kısa vadede uygulayabileceğiniz iyi bir plan oluşturun.

Kendinizi nasıl hissettiğinizi kesinlikle önemseyin ve zaman zaman durumunuzu değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

Sevgi ile kalın.

Not: Durum tespiti ve çözüm önerileri için kişiye özel seminerlerden yararlanabilirsiniz. Bilgi için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar