Sizin Hobiniz Ne?


Hobiler hakkındaki bu kısa bültende anlatılanlar Hayatını Seç isimli kitabımdan alınmıştır.

İnsanın hayatında mutlaka işinin dışında tutkuyla bağlı olduğu, yaparken keyif aldığı, zamanın nasıl geçtiğini unuttuğu şeylerin olması gerektiğini düşünüyorum.

Hepimiz zaman zaman bunalırız, bu çok doğaldır, böyle durumlarda sevdiğimiz bir hobi ile ilgilenmek odak noktamızı değiştirmek suretiyle bizi sıkıntımızdan diğer bir deyişle yaptığımız negatif yayından kurtarabilir.

Ben kendimi kötü hissettiğim zaman genelde uzun bir yürüyüşe çıkarım, bir süre sonra zihnimdeki dırdır sona erer ve rahatlarım. Benzer şekilde kişisel gelişimle ilgilenerek kendimi kötü hissetmediğim zamanlarda da keyfimi ve enerjimi artırabiliyorum.

Çekim yasası açısından keyif durumumuz büyük önem taşımaktadır. Keyif aldığınız bir hobiniz olması istediğiniz zaman keyif durumunuzu yükseltebilmeniz açısından önemli bir yardımcı olacaktır.

Bunun için asla çok geç olmadığını düşünüyorum. Hobi seçimini ne kadar erken yaşta yaparsak o kadar iyi, ama hiçbir zaman geç kalmış sayılmayız.

Sizin de bir hobiniz yoksa, bunun üzerinde ciddi olarak düşünmeli ve ilgi duyduğunuz bir alanda olmak seçimini de yaparak harekete geçmelisiniz, çok kısa süre içerisinde hayatınızda bunun olumlu katkılarını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Eğer bir hobiniz varsa, bu konuda derinleşmek veya ikinci bir hobi edinmeniz de muhtemel seçimleriniz arasında olabilir.

Genel olarak keyif aldıkları hobileri olan ve buna zaman ayıran insanların daha sağlıklı olduklarını gözlemliyorum. Hepinize sağlıklı ve keyifli günler dilerim.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.