ŞİMDİ HUZURLU OLMA ZAMANI

ŞİMDİ HUZURLU OLMA ZAMANI

Beşinci kitabım Huzur ve Bilgelik Defteri’ni nihayet tamamlayabildik, kapak tasarımı nedeniyle tahmin ettiğimizden biraz daha uzun sürdü, ben her şeyin en doğru zamanda olduğuna inanırım, demek ki bu kitap için de doğru zaman Mayıs ayı imiş. Cuma gününden itibaren kitapçılarda ve internet sitelerinde satışa sunuldu. Bu aralar yoğun bir şekilde yazın çıkmasını planladığım altıncı kitabım Mutluluğun Şifresi üzerinde çalışıyor ve düzeltmelerini yapıyoruz, inşallah Temmuz ayında yeni bir kitap ile daha birlikte olacağız.

Bugün biraz kısaca huzurdan bahsetmek istedim. Kitabımda çok geniş kapsamlı olarak işlediğim bir konu, çok da önemsiyorum huzurlu olmayı. Bu aralar özellikle buna çok ihtiyaç duyduğumuzu düşünüyorum.

Huzurlu olmak bir açıdan bakıldığında büyük resme odaklanmak ve büyük resmi görebilmek ile ilgilidir. Hayatımızda iyi giden, yolunda olan şeyleri kendimize sıklıkla hatırlatmak ve mümkünse yazmak bu nedenle önemlidir.

Huzurlu olmak olabildiğince anda kalmaktır, gereksiz olabilecek endişelerden sıyrılmaktır. Geleceğin en güzel yanı her seferinde tek bir gün olarak gelmesidir. Gelecekte oluşabilecek sorunları gelecekte çözebilirsiniz ve çözersiniz, merak etmeyin. Bunun için gereken imkânlar o zaman size sunulacaktır. Nereden mi biliyorum? Bugüne kadar hep öyle oldu çünkü bir şekilde hep üstesinden geldiniz.

Büyük resme odaklanmak için gereken iki şey vardır; bir tanesi yukarıda anlattığım bakış açısıdır, diğeri de bunun ayrılmaz bir parçası olarak yolunda giden şeyleri düşünmek ve dikkatimizi biraz da onlara vermektir.

O halde şimdi huzurlu olma zamanı.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar