“Kararlı bir şekilde hayallerinin peşinden git ve istediğin hayatı yaşamaya cesaretin olsun”. Bu cümle son beş yıldır hayatımı büyük ölçüde yönetiyor.

Elde ettiğimi düşündüğüm bazı şeyler hayal ettiklerimin bile ötesinde. Hayallerimin peşinden güvenle koşuyorum, büyük ölçüde hayal ettiğim bir hayatı yaşıyorum ve çoğu anını seviyorum.

Başarının peşinden gitmedim, gitmiyorum. Daha çok iç sesimi dinliyorum. Bazen engellerle karşılaşıyorum elbette, ama ne istediğinizi ve niye istediğinizi biliyorsanız engelleri aşarsınız.

Yapabileceğimin en iyisini yapmaya ve ne kadar yapabilirsem onunla mutlu olmaya karar verdim, gerisini Allah’a bıraktım. Sahip olduğum tek gerçek şey sevgi. Sevdiğim insanlar ve beni seven insanların varlığı. Kararlılık ve cesaretimi sevgiden alıyorum.

Sevgi olunca şüphe olmuyor, her şey sadece bir zaman meselesi ve zaman izafi bir kavram. Sevgi olunca yolu asla tek başınıza yürümüyorsunuz, bunu anlayarak yolculuğu deneyimlemek inanılmaz bir fark yaratıyor.

Sevgi, geçmişle geleceği şimdide buluşturarak pek çok şeyi mümkün kılıyor. İç sesimi duymam ve dinlemem ancak bu şekilde gerçekleşiyor. Şimdi alanı sevgi alanı olduğu için bahanelerin de olmadığı bir alan.

Hayatın her anı sonsuz ihtimallerden oluşuyor, bir taslak var, seçimlerimizle olası gelecek tek bir gerçeğe dönüşüyor. Seçimlerimizi korkuyla yapmak veya sevgiyle yapmak, aradaki farkı yaratan bu.

Hayallerimiz hayatımız boyunca bizi yönlendirecek kadar güçlü, eğer sevgi penceresinden bakabilirsek kararlılık ve cesaret de bizimle oluyor yol boyu.

Bu yüzden her gün bu şekilde bitiyor yazılarım,

“Sevgi ile kalın.”

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz.