“Doğru yolda ilerliyorsan olumlu tesadüfler peşini bırakmaz. “ geçenlerde paylaştığım Yarına Not bu şekildeydi, bunu hayatımda çoğu zaman deneyimliyorum, evrenin olumlu işaretleri yolumu aydınlatıyor, bir şeye niyet ettiğimde o şeyin olacağı ile ilgili veya olmasını kolaylaştıracak durumlarla karşılaşıyorum, elbette bunun için yüksek bir farkındalık ile hareket edip işaretleri doğru okumaya çalışmak önemli.

Senkronizasyon aslında yaşamın bizimle haberleşme şekli veya bizimle haberleşmek için kullandığı bir tür dil. Bu sözcükleri duyabilmek için ise farkındalıkla dinlemek gerekiyor, dikkat etmek gerekiyor işaretlere.

Bunu kolaylaştıran yöntemlerden bir tanesi de daha önce defalarca anlatmış olduğumuz anda kalmak olayı, anda kaldığımızda yani zihnimizi geçmişin pişmanlıklarından ve geleceğin endişelerinden arındırdığımızda yaşamın işaretlerini çok daha kolay fark edebiliyoruz, bize fısıldıyor, yüksek sesle konuşmuyor belki ama yine de yolumuzu aydınlatıyor.

Ayrıca niyet etmek de önemli, bir adım atacağımız zaman, bu konudaki işaretleri görmeye ve yolumu çizerken onlardan yararlanmaya niyet ediyorum diyerek başlamak da önemli bence.

Elbette olumlu düşünmenin de etkisi var, Pazar günü bununla ilgili ayrı bir yazı yayınlamıştım, fırsatınız olunca okuyun lütfen.

Hayatımızda tesadüf olarak adlandırdığımız pek çok olay bir tür senkronizasyon aslında,yani olayların arka arkaya bize rehberlik etmesi. Hayatın akışının içinde kendi yolumuzu çizerken hayatın bilgeliğinden faydalanmak diyebiliriz kısaca, bu tanım Bilge’nin tanımı, Pazar günü uğradığımda ve aklımdaki konuyu paylaştığımda bahsetti kısaca.

Yaşamın olasılıkları içerisinde ilerlerken bir tür rehberliğe ihtiyaç duyarız, bu rehberlik bizim hem içimizden gelir hem de dışımızdan gelir, içimizden gelen rehberliğe sezgi adını veririz, dış rehberlik ise senkronizasyon ile kendisini gösterir.

Hiç aklınızda yokken karşınıza çıkan fırsatları, tam olmayacak derken açılan kapıları düşünün lütfen.

Güzel bir gün diliyorum, sevgi ile kalın.