SENİ MUTLU EDECEK RADİKAL BİR DEĞİŞİKLİK YAP

SENİ MUTLU EDECEK RADİKAL BİR DEĞİŞİKLİK YAP

Dün akşam yayınlamış olduğum Yarına Not bu şekildeydi; “seni mutlu edecek radikal bir değişiklik yap hayatında”. Peki ne yapalım?

Elbette bu sorunun herkes için farklı cevapları var ve herkes kendi cevap arama ve uygulama sürecini başlatmalıdır. Özellikle de uzun süredir kendinizi hep aynı sarmalın içine hapsolmuş hissediyorsanız, bir çıkış yolu arıyorsanız bazen radikal değişiklikler iyi gelir. Her zaman diyemem, bunun için kişi özelinde konunun incelenmesi gerekir.

Koçluk bir açıdan bakıldığında doğru zamanda doğru soruyu sorma sanatıdır. Kişisel gelişim anlamında yazarlık ise insanların farkındalıklarını artırmalarına yardımcı olabilmektir, farkındalık da bazen doğru sorular ve cevapları ile oluşur. Kendimizi daha iyi tanımak, isteklerimizi ortaya koymak, hayallerimizi şekillendirmek ve eyleme geçmek için kendimize her gün değişik bir soru sorup cevabı üzerinde biraz düşünebilir ve hatta cevaplarımızı yazabiliriz.

Bugünkü yazımda işe yarayacağını düşündüğüm bazı soruları size sunuyorum, sizin bulacağınız sorular da etkili olacaktır, bu yöntemi keyif aldığınız sürece belli bir süre uygulayın, etkisini göreceğinizi düşünüyorum.

Yaşamımda beni daha mutlu edecek radikal bir değişiklik ne olabilir? Buna dair önümüzdeki 15 gün içinde ne yapabilirim, en azından neleri araştırmanın yararı olur, bir plan ile ortaya çıkabilir miyim?

Hayatınızda tek bir şey değişecek olsa ve bu her şeyi olumlu anlamda etkileyecek olsa bu konu ne olurdu? Belki de başlamanız yeri gösteren güzel bir sorudur.

Hayatta beni heyecanlandıran neler var? Benim tutkum nedir? Bir süredir isteklerimi yazıp duruyorum, en çok heyecan duyduğum isteğim hangisi?

Hiçbir fiziki ya da maddi engel olmasaydı, örneğin sınırsız kaynaklarınız olsaydı hayatınızla ne yapardınız? Kendime üç ayda bir sorduğum güzel bir sorudur, kendi listenizi oluşturun.

Yarın devam edeceğiz.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar