SEN YETER Kİ ÇALIŞ

Dün olumsuz düşünmenin panzehirinin kendimizi meşgul etmek ve daha az düşünmek olabileceğini söylemiştim, bugün de eylemin önemini vurgulayan bir yazı yazmak istedim.

Evren eylemi alkışlar benim çok sevdiğim bir sözdür. Bunu şu yüzden seviyorum. Kişisel gelişim dünyasında bir dönem popüler olan kitapların bazı mesajları tamamen yanlış anlaşıldı, sen yeter ki iste, iste ve olsun, düşün ve elde et tarzı düşüncelerden bahsediyorum. Elbette istemek önemli bir şey ama istemeyi öğrenmek nedir? İnsan doğduğu andan itibaren istemeyi bilir zaten, bebekken bir şey istediğinizde ağlarsınız örneğin.

Bazen sohbetlerde komik durumlar ile karşılaşıyorum, adamın bir isteği var, isteği konusunda hiçbir eylemde bulunmamış henüz, diyor ki “yok kesin ben yanlış istiyorum, o yüzden olmuyor”. Oturduğumuz yerden sadece isteyerek bir şey elde edebileceğimizi kim söyledi, bazen olur ama her zaman olmaz.

Dolayısı ile bir isteğiniz olduğunda doğru mu istiyorum yanlış mı istiyorum, olumlu mu düşünüyorum olumsuz mu düşünüyorum kısımlarından ziyade şunu da bir değerlendirin, bir stratejim var mı, beni isteğime götürecek olan eylemler neler olabilir, bunları ne zaman hangi sırayla yaparsam daha iyi sonuçlar alırım, alternatif bir planım var mı, bana kimler yardım eder, bu konuda biraz araştırma yapıp bilgimi artırsam nasıl olur gibi şeylerden bahsediyorum.

2018 yılı için bir sloganım var, bir şeyi istiyorsan ve henüz elde etmediysen, sen yeter ki çalış, ama çalış derken de bir planın programın olsun, akılcı bir şekilde emek ver. Elbette istemeye ve olumlu düşünmeye de devam et istiyorsan, çünkü motivasyon da lazım, olumlu işaretleri görmeye başlayana kadar en azından.

Benim gördüğüm tanıdığım başarılı insanların çoğu gerçekten keyif alarak çalışan insanlar, bir şekilde sevdikleri alanları bulmuşlar ya da yaptıkları işten daha fazla keyif almanın yöntemini keşfetmişler ve güzel güzel çalışıyorlar, iyi sonuçlar da ister istemez arkasından geliyor zaten.

2018 yılı hedefleriniz veya kararlarınız ne ise buna dair bir strateji oluşturmanızı rica ediyorum, para mı biriktirmeniz gerekiyor, yeni insanlar tanımanız mı, yoksa bir eğitim almanız mı, onu düşünün ve nasıl yapacağınızı planlayıp harekete geçin, çünkü Evren harekete de çok önem verir.

Güzel eylemlerde bulunacağınız ve bunların sizi isteklerinize yaklaştıracağı güzel günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Şubat ayı kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar