SEN DEĞİŞTİĞİNDE GELECEĞİN DE DEĞİŞİR


Buna bütün kalbimle inanıyorum. Kendi hayatıma baktığımda büyük ve önemli değişimlerin kendimde yaptığım değişimlerle gelmiş olduğunu görüyorum.

Peki, niye böyle oluyor veya nasıl böyle oluyor? Hayat dediğimiz şey bir açıdan bakıldığında yaptığımız seçimlerin toplamıdır. Değişmezsem, aynı seçimleri yaparım, aynı seçimleri yaparsam aynı sonuçları yaşarım, geleceğim aynı kalır. Belli konularda tekrarlanan senaryoları yaşayıp durabilirim. Farklı sonuçlar almak için farklı seçimler yapmalıyız, bunun için de biraz değişmemiz gerekebilir.

Değişim dediğimde düşüncelerin, inandığımız ve inanmadığımız şeylerin, bakış açılarının değişmesinden bahsediyorum. Elbette bu bir süreç ve zaman alacaktır.

Değişmek için kuvvetli bir karar aldığımızda bazen adeta test ediliriz. Karşımıza bir olay çıkar, eskiden alışageldiğimiz şekilde tepki verip aynı geleceği yaşamayı seçebiliriz. Veya karar anı geldiğinde eğer hazırsanız bu kez farklı bir seçim yaparsınız ve geleceğiniz o an orada yeniden şekillenmeye başlar.

Geleceğimiz üzerindeki etkimizi önemsiyorum, bu nedenle yazılarımda, kitaplarımda farklı bakış açılarını elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum. Daha olumlu, daha yapıcı bakış açılarını seçebilmek ve hayatımızda uygulayabilmek çok ama çok önemli.

Bugün bir konuda geleceğinizi değiştirmeye karar verin ve önünüze bir seçim anı geldiğinde yeni aldığınız karar doğrultusunda seçiminizi yapın. Geleceğiniz olumlu yönde değişecektir.

Daha güzel bir geleceğin ilk günü bugün olsun.

Sevgi ile kalın.

Not: Geleceğinizi belli ölçülerde değiştirmek için Mutlulukla Değişim Programına katılabilirsiniz, Mayıs ayı kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.