SEN DEĞERLİSİN

SEN DEĞERLİSİN

İnsanın değerli olduğunun farkındalığı ve bilinci ile yaşaması, buna uygun davranışlarda bulunması hayatında çok önemli farklar yaratır.

Çoğu zaman kendimize gereğinden fazla yükleniyoruz ve her şart altında değerli olduğumuz gerçeği kolayca gözden kaçıyor.

Sadece güzel olaylarda veya başarılı olduğunuz zaman değil, her türlü durumda değerlisiniz, lütfen bunu unutmayın. Değerli olmanın başarılı olmakla bir ilgisi yok hatta başarılı olmadığınızda da değerli olduğunuzu anlayabilirseniz başarmışsınız demektirJ.

Değerinizi yüksek tutun ve kendiniz belirleyin, kendimize verdiğimiz değeri başka insanlara ve olaylara bağlamak sürekli bir uçtan diğer uca savrulmamıza neden olur ve insanı yorar.

Değerle ilgili yarattığınız yük kalıpları kırıp özgürleşin, siz değerlisiniz, bunu ispat edecek bir olay olması gerekmiyor.

Sıkıştığınız yerden kurtarın kendinizi, bu çoğu zaman daha fazla değer vermekle mümkündür.

Değer verdiğiniz insanlara nasıl davranıyorsanız kendinize de öyle davranın, değer verdiğiniz insanlarla nasıl konuşuyorsanız kendinizle de öyle konuşun. Kendinize güzel şeyler söyleyin.

Sevgi ile kalın.

Not: Koçluk ön görüşmelerinden yararlanmak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar