SEÇENEKLERİMİZİN FARKINA VARMAK


Hayat, seçenekler ve seçimler üzerine kuruludur. Yaşımız ilerledikçe seçeneklerimizin azaldığı hissine kapılabiliriz ve bu bizi bazen bir çıkmaza sürükleyebilir. Çözüm, seçeneklerimizin daha çok farkına varabilmekte yatmaktadır.

İnsanların seçeneklerinin farkında olmalarını istiyorum. Danışanlarımla yaptığımız seanslardan edindiğim deneyim, gözlemlerim bana herkesin pek çok konuda seçenekleri olduğunu ama bazen ısrarla aynı seçimleri yaptıklarını gösterdi.

Danışanlarımı farklı seçenekleri keşfetmeleri için sorularla yönlendiririm. Kendileri ve hayatları hakkında, özellikle de neyin yanlış gittiğinden ziyade ne olmasını istedikleri hakkında farklı şekilde düşünmeye davet ederim.

Seçeneklerimizin daha çok farkında olmak için öncelikle hayatımızın sorumluluğunu elimize almamız gerekiyor, sorumluluk almak ile kendimizi suçlamayı birbirine karıştırmadan. Kendi hayatımıza bizden başkası liderlik edemez, koçlar sadece belli bir süre rehberlik ederler.

Sorumluluğu ele alınca bir süre sonra kontrolün büyük ölçüde bizim elimizde olduğunu fark ederiz ve bu önemli bir değişim yaratır. Düşüncelerimiz, duygularımız ve davranışlarımız en basit ve en etkili seçeneklerimizdir.

Bugün bir karar almanızı istiyorum, dışsal faktörleri bir tarafa bırakın, hayatınızın kontrolünü elinize alın ve seçeneklerinizi düşünün.

Yaşamımız seçimlerimizin bir toplamıdır, doğru seçimler yapabilmek için seçeneklerin farkında olmak gerekir. Unutmayın, kendi hayatımıza seçimlerimizle mutluluk getirebilecek tek kişi biziz.

Hepinize güzel bir gün diliyorum, sevgi ile kalın.

Not: Seçeneklerinizin daha çok farkına varmak için Hayatını Seç ve Hayatını Değiştir isimli kitaplarımı okumanızı da tavsiye ederim.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.