SANA İYİ GELEN ŞEYLERİ YAP VE GELECEĞE GÜVEN


Analitik bakış açısına sahip bir insanım. Yazılarımda ve koçluk çalışmalarımda “matematiksel” yöntemler kullanıyorum daha çok. Diğer yandan; olayın bir de gözle görülmeyen kısmı var. İnanınca görmeye başladıklarımız. Ben maneviyat diyorum, ruhani boyut veya spiritüalite de diyebiliriz.

Özellikle de istediğimiz şeyler doğrultusunda yapmamız gerektiğini düşündüğümüz eylemleri yaptıysak bundan sonrası için analitik yaklaşımların etkisi sınırlı olabilir. Farklı seçeneklerin neler olabileceğini düşünebilir, motivasyonumuzu artırabiliriz ama ya sonrası?

Herkes kendisine en uygun yöntemi seçmeli. Herkes için geçerli genel bir formül yok. Ben sahip olduklarıma şükrederim, dua ederim, hayal kurarım.

Bunun yanında bana iyi gelen şeylere zaman ayırmaya çalışırım. 10 yıldır takip ettiğim yabancı bir dizi var, Friends, eski bölümleri tekrar tekrar izlerim, dostluğu o kadar güzel anlatır ki. Kitap okurum, bu aralar Wayne Dyer’ın kitaplarını okuyorum, eşimle sohbet eder müzik dinleriz, arkadaşlarımla buluşurum, yürüyüş yaparım. Seyahat etmeyi de severim, işlerimin yoğunluğu nedeniyle (Allah’a şükür) ancak yaz aylarında fırsat buluyorum.

Peki, siz neler yapmayı seviyorsunuz? Size iyi gelen neler var? Bunları ne ölçüde hayatınızda uygulayabiliyorsunuz? Elinizden geleni yapın, bir tık fazlası sizi istediğiniz rahatlık ve esneklik alanına taşıyabilir.

Diğer bir önemli konu ise geleceğe güvenmektir. Belki her şey tam da olması gerektiği gibi ilerlemektedir kim bilir? Geçen yıl seminer yapmayı düşünmüştük eşimle beraber, uygun tarih ve mekan oluşmadı, olmadı. Ama haftaya Çarşamba akşamı sevenlerimizle buluşacağız.

En doğru zamanda olduğuna eminim. Hep öyle olur. Henüz gerçekleşmemiş isteklerinize bu gözle bakmaya çalışın lütfen. Meyveler olgunlaşınca dallar eğilir, sizin olan size gelir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.