“SAL” GİTSİN


Dün bir arkadaşımla sohbet ediyorduk, hayatın farklı alanlarından bahsettik, sorun olarak gördüğü şeyleri, değiştirmek istediklerini ve içinde bulunduğu ruh halini uzun uzun anlattı. Duygu durumu pek iyi değildi, acil bir çözüme ihtiyacı var gibi gözüküyordu, arkadaşı olarak ona bir tavsiye verdim, “sal gitsin” dedim.
Gözlerini kocaman açarak bana baktı ve “nasıl yani?” diye sordu. Ona yaptığım kısa açıklamayı sizinle de paylaşmak istiyorum, belki bu hafta sonu tam ihtiyacınız olan şey bu olabilir.
Değiştirmek istediğiniz her şeyi bir ay için unutun, önümüzdeki ayın tamamını bu şekilde geçireceksiniz, içten bir şekilde kabullenin. Kendinizde yapmak istediğiniz değişimleri de bir süreliğine erteleyin, bir süre böyle kalacaksınız. Kabul edin ve rahatlayın, birinci aşama.
Bir ayı bu şekilde geçirdikten sonra hayatın size sunmuş olduklarını, yaşadıklarınızı bir önceki ay ile kıyaslayın lütfen, bakalım neler fark edeceksiniz?
Muhtemelen ya aynı kalacaktır ya da daha iyi olacaktır. Hayat dediğimiz şey bir sistem, sistemlerde ağ yapısı vardır, karmaşıktır, durumları çok fazla zorlarsanız sistem sizi geri iter, ters tepki oluşur.
Bu nedenle genel olarak elbette elinizden geleni yapın ama çok fazla veya gereksiz fazla zorlamayın ve arada bir salın gitsin.
İş, para, ilişki, kilo verme, çocuk büyütme gibi pek çok farklı konuda sal gitsin yöntemi doğru uygulandığında işe yarar.
Öncelikli olarak mevcut durumu ve bir süre değişmeyeceğini kabul edin, kabul ettikten ve rahatladıktan sonra kilitler yavaş yavaş çözülecektir, bazen zorladıkça çözümden uzaklaşırız. Çok fazla güç kullanırsanız kilit kırılır ve kapıda kalırsınız.
Dediklerimi lütfen düşünün, yılda bir veya iki defa bir ayı geçmeyecek şekilde uygulandığında sal gitsin yöntemi etkili bir yöntemdir. Yarın bu konu ile bağlantılı bir yazı ile devam edeceğiz.
Güzel bir hafta sonu diliyorum, sevgi ile kalın.
P.S: “Sal gitsin” aşaması tamamlanınca yapmak istediğiniz değişimleri dışarıdan bir bakış açısı yardımıyla daha rahat ve daha kısa sürede gerçekleştirmeniz için Mutlulukla Değişim Programına bekliyorum, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.