SAKİNLİK

deniz resimleri

Çoğu durumda aslında ihtiyaç duyduğumuz şey biraz sakin kalıp olayı veya olayları biraz sakince değerlendirmek, sonrasında da yine sakince basit bir iki şey planlamak ve yapmaktır.

Endişe ve panik; içinde olduğumuz durumları yönetmemizi zorlaştırır. Güzel şeyleri göremeyiz, olumlu işaretleri fark edemeyiz, her şey zor gelir.

Bugün uzun süredir sizi meşgul eden bir konu seçin, bu konuya endişelerinizden ve korkularınızdan arınarak sakin bir şekilde yaklaşmaya çalışın.

İki tane yöntem tavsiye edebilirim, bir tanesi çok yakın bir dostunuza tavsiye verir gibi düşünmektir. Sizinle tamamen aynı durumda olduğunu varsayalım, basit olan çözümü endişeleri nedeniyle göremiyor, sizden yardım ve tavsiye istedi, ona neler önerirdiniz?

Başkasına tavsiye verirken sakin kalabilmek daha kolaydır. İşte bu tavsiyeleri kendi hayatınızda uygulamaya çalışın.

Bir diğer yöntem ise sizi rahatsız eden önemli bir konu ile ilgili olarak hayatınıza profesyonel bir yönetici atandığını düşünmektir. Parayı da bastırdınız, en iyi yöneticiyi tuttunuz, konuya da anlattınız, sizce nasıl bir öneride bulunur, nereden başlayıp neler yapmanızı önerirdi? İşte bunları yapmaya çalışın.

Sakinlik önemlidir, sakinliğin gücünden yararlanın.

Sevgi ile kalın.

Not: Tüm eski yazılarıma arşivden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş