SAĞLIK, SEVGİ, PARA


Üçlemeleri oldum olası severim, bugünkü yazımın konusu da sağlık, sevgi ve para. Uzun süreli ve kalıcı mutluluk ve huzur halleri için sağlık, sevgi ve paraya sahip olmak kesinlikle işimizi kolaylaştırıyor. Eğer bugünkü aklım ve tecrübem ile kendi hayatımı tekrar yaşama şansım olsaydı bu üç alana daha fazla önem verir, daha fazla yatırım yapardım. Ben, eğer hayattaysak ve sağlıklıysak pek çok şey için geç olmadığını düşünürüm. Bu nedenle bugün başlamak için harika bir gün. Gelin sağlıkla başlayalım.

Danışanlarıma öncelikli olarak sağlık durumlarının nasıl olduğunu sorarım. Annem bana sık sık “evladım sağlığın yerindeyse her şey bir şekilde hallolur, sen iyi ol yeter” der. Buna genel olarak bütün kalbimle katılıyorum. Bu nedenle sağlıklı olmak ve kalmak önemlidir.

Sağlıklıyım çok şükür deyip geçmemek lazım, sağlığımıza yatırım yapmamız önemli. Geri dönüşü ve getirisi en yüksek yatırım budur.

Her gün yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş bile sağlığınıza çok önemli bir yatırımdır. Hemen bugün başlayın lütfen. Sabahları Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda yürüyüş yapıyorum, beklerim:).

Daha sonra sıra sevgi bağlarımızı kuvvetlendirmeye ve yenilerini oluşturmaya geliyor. Ben işim gereğince sağlıklı, başarılı, zengin oldukları halde mutlu ve huzurlu olmayan insanlarla karşılaştım. Önemli bir kısmında sevgi eksikliği vardı. Aile sevgisi ve yetiştirilme tarzı da elbette önemli. Diğer yandan sevmek bir beceri ve her beceri gibi öğrenilebilir.

Sevgiyi insanlardan alıyoruz ve veriyoruz, ailemiz, eşimiz/sevgilimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız gibi. Sevgiye yatırım yapmak için çevremizi genişletmek, mevcut bağlarımızı sıkılaştırmak için görüşmek, dinlemek, yardım etmek önemli. Elimden geldiğince bütün bunları keyifle uyguluyorum.

Yaşlı insanlarla yaptığım sohbetlerde hayatlarını tekrar en baştan yaşasalar neleri farklı yapacaklarını sorduğumda ağız birliği etmişçesine sevdiklerimizle daha fazla zaman geçirirdik diyorlar.

Son olarak da para konusu geliyor. Fiziksel bir dünyada bazı matematiksel gerçekler ile yaşıyoruz, alış veriş para ile yapılıyor. Dolayısı ile para sahibi olmak önemli. Belli bir gelir seviyesinin üzerinde kazancınız varsa tasarruf yapmayı ve yatırım yapmayı hangi yaşta olursanız olun öğrenebilirsiniz.

Borç enerjisi insanı içinden çıkılması zor durumlara sokabilir. Varlık enerjisi ise ruh halinde çoğu zaman olumlu etkiler yapar. Varlık durumunuzu düzeltmek ve ileride gelir sağlayacak yatırımlar yapmak için hiçbir zaman çok geç değildir. En azından ödeyebileceğiniz bir miktar ile bireysel emeklilik hesabı açtırabilirsiniz.

Sağlık, sevgi ve para, üçü bir arada daha etkilidir. Bunu nasıl yapabileceğinizi düşünün ve bugün bir adım atın.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarım hakkınızdaki görüşlerinizi ve koçluk hakkındaki sorularınızı [email protected] adresine mail atarak iletebilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.